confessions

tatlimandalina

1. nesil okur yazar - tabib - okur yazar -

  1. toplam entry 167
  2. takipçi 1
  3. puan 7563

gına gelmek

tatlimandalina
Gına gelmek bir şeyden oldukça sıkılma durumu. Mesela bence bütün insanlar artık pandemiden gına geldi. Bir de bana bu laftan anlamayan hiçbir şey yokmuş gibi davranan ve hiçbir önlem almayan insanlardan gına geldi ya da pandemiye kullanım bahane olarak gören insanlardan gına geldi. Peki siz hiçbir şeyden çok bıktınız mı?

bebek arabası secimi

tatlimandalina
Özellikle özel aracınız yoksa bebek arabası seçiminde daha titiz davranmak gerekiyor. Çünkü rahat etmeniz ve bebeğinizin huzurlu olması gerekiyor. Bence bebeğinizin hücresini aldıktan sonra hemen araştırmadaki başlamalısınız. Bebeğinizin rahatı için Bebek arabasına tam yatar olması büyük avantaj. Joie gibi portatif bebek arabaları tercih etmenizi öneriyorum.

boğaç aksoy

tatlimandalina
Çok üzüldü bu habere. İnşallah Allah gençliğine bağışlar da iyileşir biran evvel. Kanser çağımızın illet pislik hastalığı birçok sevdiginizi kopardı bizden. Bir çok bu yaştaki insana acımadı inşallah bu kardeşimize acır biran önce eski sağlığına kavuşur.

ramazan pidesi

tatlimandalina
Evet ramazanda bir başka güzel. Özellikle sıcak pide ve tereyağ ikilisine bayılırım. Ramazan sofralarının vazgeçilmez bir yiyeceği pide. Ekmek fiyatına göre pahalı genede alınıyor işte. Özellikle yapan fırın temiz ve güzel pişiriyor ise herşey daha iyi oluyor.

market fiyatları

tatlimandalina
Gittikçe zamlanıyor sanki. Bence marketler bu pandemi olayını iyice kullandı. Temel ihtiyaçları almak çok pahalıya mal oluyor. Havalar ısındı bir cok sebze meyve bol olması gerekirken etiketler el yakıyor. 7 liraya domatesmi olur. Dünyanın en yüksek faizlerini ödüyoruz. Enflasyonda oldukça yüksek.

kolezyum

tatlimandalina
Şahane bir haber. Tarihi kolezyuma güzel bir zemin yapılacağı gündemde. Boylece ziyaretçiler gladyatörler gözüyle kolezyumu görebilecek. Bunun dışında işin en güzel yanı şu ki bu tarihi zenginlikte çeşitli kültürel faaliyetlerde düzenlenecek. Bu İtalya'nın daha cazip bir yer olmasını sağlayabilir.

ramazan pidesi

tatlimandalina
Aslında ramazan ayı dışında birçok yerde satılıyor ama nedense herkesin aklına ramazanda geliyor bu şahane lezzet. Fırınlar bu pide olayını aynı şekilde yapamıyorlar. Mesela bazıları acayip ünlü tozlu yapıyor bazısı daha açma kıvamında. Ama işin aslı şu ki yanına peynir,domates ve çay ile efsane oluyor.

altı düşünce şapkası yöntemi

tatlimandalina
Bu altı şapka yöntemi eğitimde de çok kullanılıyor. Okullarda sınıf içi etkinliklerde kullanılır. Çocukların çoklu düşünme becerisini geliştirmek ve olaylara farklı açılardan bakmasını sağlamak için oldukça etkili bir yöntemdir. Çocuklar bir konu karşısında farklı şapkalar takar. Tabi burda öğretmen dikkat çekmesi icin şapkalar kullanır. Böylelikle görüşlerini ifade eder.

bim oyuncakları

tatlimandalina
Çok güzel oyuncaklar geliyor. Sürekli oyuncak alışverişi yaparım bimden. Dün Zuzu oyuncak markasına ait çöp arabası aldık. Oğlum bayıldı. Baya da kaliteli çıktı. İşlevsel bir oyuncak. Fiyatı da 30 TL idi. Belki bu paraya armağan oyuncak mağazasından filan alamazdık yani.

ev ve market

tatlimandalina
Artık evin diğer odaları ve marketten başka sanırım sosyal ortamımız kalmadı. Peki hiç bu ortamda bunalan söylenen ama sonrasında da olsun gene sağlığımız yerinde bunada şükür diyen varmı? Ben bu noktada olanlardan biriyim sanırım. Dünyadaki herkes gibi önümüzü göremez olduk. Geçmiş ve kayıp 2 yılımızı anlatmaya gerek bile yok.

kalabalığa isyan

tatlimandalina
15 gun tam kapanma tabi bir çok yerde kalabalığa sebep oldu. Özellikle bir çok çeşitin olduğu yer olan Eminönü insan akınına uğradı. Muhabir soruyor en çok ne gidiyor cevap eski kaşar. Bilmem farkında mısınız ama eski kaşarın fiyatı oldukça fahiş. Diyecek söz yok. Baya fakirlesmiştik ya hani ?

bahçeli ev

tatlimandalina
Özellikle covid başladığından beri yani sosyalligimiz azaldığı günden itibaren bahçeli olan evimin kıymetini daha da anladım. Tam bir nimet. Zaten sokak yasak AVM yok piknik yok. Oturuyoruz mis gibi bahçemizde çoluk çocuk. Tertemiz bir sosyalleşme oluyor bize yetiyorda.

kaderimiz kuyruklar

tatlimandalina
Evet haftasonu evimden gördüm oylelikle şahit oldum. Ve tespitim şu ki insanlarda takıntı oldu market ve merkette para harcama. Ya tamam ekmek alırsın yumurta alırsın atıyorum kıyma alırsın sa bir ananas yada daha yeni yeni çıkmış karpuz almak için onca kalabalığa girilirmi arkadaş. Biz bence kuyruk seviyoruz.

istismar

tatlimandalina
Kocaelinin İzmit ilçesinde malesef bir istismar olagi yaşandı. 16 yaşındaki genç kız öz amcası tarafından 4 yaşından beri cinsel istismara ugruyormuş. Kulaklarına inanamıyor insan nasıl bir iğrençlik bu boyle. Kız garip davranışlar servileyince haliyle ailesi tarafından psikologa götürülmüşte çıkmış olay açığa.

menenjit aşısı

tatlimandalina
Bizde vurdurduk. Evet çok pahalı hatta fazla pahalı ama Allah korusun daha kötüsü gelmesin başımıza diye elden geldiğince bir tedbir almamız gerekiyordu. Bence bu aşı devlet aşısı grubuna dahil olmalı. Yani parası olan bu hastalıktan korunur olmayan ne yaparsa yapsın demek biraz yanlış oluyor diye düşünüyorum.

istanbul'da katliam önlendi

tatlimandalina
Bakan Soylu bir program esnasında açıkladı bu kötü haberi. Arkadaşlar bugün büyük İstanbul otogarında büyük bir facia önlenmiş. Pkk terör örgütü bir otobüsün altına 5 kg patlayıcı yerleştirmiş. Neyseki polisimiz dikkatli yoksa şuan çok farkı şeyler konuşuyor olacaktık belkide. Allah korumuş.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun