1914 yılı kadınlar günü afişi

blue raven
güçlü, üretken, ve toplum içinde her bakımdan eşit olan kadının, günümüzde erkeğe bağlı bir çeşit temizlik robotu gibi gören düşünceye gelmesi ne kadar acı. hepimizi doğuran bir kadın bunu hep unutuyoruz.
konya belediyesinin "evimde yalnız kaldım ev işini yapan yok" temalı kadınlar günü kutlaması. seyredelim efendim...

erdoğan'ın cezaevinde çekilen fotoğrafı

eski defterler
Okuduğu bir şiir nedeniyle 26 Mart 1999'da girdiği cezaevinde dört ay on gün kaldıktan sonra 24 Temmuz 1999'da tahliye edilen Recep Tayyip Erdoğan'ın cezaevinde çekilen bu fotoğrafı 2012 yılında yayınlandı. Erdoğan o günler için "Bir cezaevi sürecim oldu. Cezaevindeki yeni dönemle ilgili gayretlerim, çalışmalarım orada devam etti. Orada bir yerde belki geleceği kazandık.'' diyordu.

covid-19

dorukisrak
Aynen ya tam bitecek derken sar başa en başa. Okulların açılması evet eğitim kolaylığı için şart ama salgın açısından oldukça korkutucu. İnşallah düşündüğümüz gibi olmaz.

dede

kedici
arkadaşım geç otur bakalım şöyle karşıma. çekinme, çekinme gel şöyle bakayım.
heeh, oldu şimdi.
bak dinle beni. bir kızı etkilemek istiyorsan bir defa ondan daha çok şey bildiğini kanıtlayacaksın. o yüzden de bildiğin mecralarda yüzeceksin. tabi gidip de kızla bundesliga'dan tartışmalı maç pozisyonlarını kritize et demiyorum. bu birç
ikincisi msn, telefon gibi araçlardan uzak duracaksın. bir hatunun gözünün içine bakmaz, yattığın yerden tavana bakarak konuşursan onu kırarsın da, üzersin de. yüzyüze görüş, hem özlersiniz birbirinizi. öyle çok sık iletişime girip de sıkma, ilgiye boğma. ama kendini sahipsiz de hissetmesin.
daha çok hangi konuların onu eğlendirdiğini öğren ve konuşmadan önce küçük bir kaç araştırma yap. eğer sen girizgah yaparsan o zaten senden lafı almak ve çene çalmak için heyecanlanmaya başlayacaktır.
berhudar ol evladım, selamlar...

doğan cüceloğlu

dmnsnn
hem kitaplarını okuyup hemde sosyal medyadaki o değerli yazılarını takip ettiğim ünlü psikolog ve yazar doğan cüceloğlu bugün beşiktaş'taki evinde ölü bulunmus şimdi öğrendim çok üzüldüm. sebebi henüz belli degil otopsi sonucu kesinlestirecekmis.doğan cüceloğlu hocanın çok büyük bir alim olduğunu biliyorfum ama bu denli sevildiğini bilmiyordum açıkçası. sözleri meğer ne çok insanın kalbine ve hayatına işlemiş.2 gündür sosyal medya adeta yıkıldı bu vakitsiz ölüm ile.

covid-19

kumru
#covid
Kesinlikle katılıyorum bir tek bizim ülkedemizde okullar açık ve hayat normal akista. Bir orta yolunu bulamadık yasaklar devam edecek her yer kapali olacak ki ortalik duzelsin vaka artmasin. Simdi tekrar başa donucez hiçbir fark olmadan

şefika babaanne

dorukisrak
Kırmızı oda dizisinde Şefika babaanne tüm Türkiye'nin sesi oldu. Yıllarca kızına cinsel tacizde bulunan üvey babaya inanıp kızına sahip çıkmayan ona inanmayan sözde anneye iyi bir ders verdi. Ve tüm Türkiye'nin içi biraz rahat etti. Çok acı degilmi bunların gerçek olması.

en önemli değer

dorukisrak
Düşünüyorum da bazen çocuğuma anne olarak en çok öğretmek istediğim değer ne diye sanırım Allah korkusu. Çünkü icinde gerçekten az da olsa Allah korkusu olan kişi vicdanlı ve merhametli olur. Kendine de değer verir sevdiklerine de. Peki sevgili eski defterler ailesi sizce en ogretilmesi gereken en önemli değer ne?

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol