koruyucu anne tavrı

celikci
Her canlı çocuğunu ya da daha doğrusu yavrusunu korur kollar ama bence bu konuda biraz daha rahat olmak lazım. Fazla korumacılık her zaman cok iyi olmaz. Çocuğun tüm dönemlerinin gereklerini yaşaması lazım. Ayağını basacağı zaman,elinin bırakılacağı zaman iyi ayarlanmalı ama desteğimizi sırtından cekmemeliyiz.

mike tyson - roy jones jr. maçı

nedre
15 yıl aradan sonra 54 yaşındaki Mike Tyson, 51 yaşındaki Roy Jones Jr ile ringe çıkacak. Pazar akşamı TSI ile 05:00 da başlayacak maçı Ssports canlı olarak verecek. Uzun süre ara verdiği için merak uyandıran bir maç bence. Pandemi döneminde can sıkıntısına birebir.

kılıçlı kalkanlı diziler

incio
Arthdal chronicles izledim en son oda fena değildi. Dövüş sahneleri kadar masal gibi bir hikaye ön planda. Öyle hurra savaşa kılıç kalkan yok ama 40 milyon dolar üstü bütçe ile çekilen dev bir kore yapımı olmuş. İzleyin derim bu dizi biraz daha geriye gidiyor ilk insanlar dönemine.

yüzyüze eğitim

babaturker123
#uzaktan eğitim bu pandemi döneminde okullar kapalı olduğu için uzaktan eğitimle ders görüyoruz ama bence hiç verimli değil çünkü bazılarının interneti yok bazılarının tableti telefonu yok onun için inşallah en kısa zamanda okullar açılır

güle güle 2020

celikci
2020 yılı epey hengameli geçti. Depremler yılın başında ve sonunda ülkemizi vurdu. Dünyada da doğal afetler özellikle aylarca sönmeyen yangınlar avustralya ve amerika ülkelerini resmen kırdı geçirdi. O yüzden bu sene hoşgeldin 2021 yerine güle güle 2020 demek geldi içimden. Allah'ın izni ile inşallah korona hastalığı da atlatılır, 2021 ülke ekonomisi içinde güzel bir yıl olsun tabi önce sağlıkla. Güzel dilekleri alalım arkadaşlar 😊

ilginç web siteleri

cordelia
aslında bu başlığa yazılabilecek sayısız site var fakat ben en sevdiğim iki siteyi bırakmak istiyorum buraya.

• driveandlisten.herokuapp.com
bu site ile yan tarafta verdiği menüyü kullanarak dilediğiniz dünya şehrine gidip o şehrin popüler radyolarını dinleyerek şehir turu yapabilirsiniz.

• www.window-swap.com
bu site ise “open a new window somewhere in the world” yazısına her tıkladığınızda size dünyanın rastgele bir yerini, rastgele birinin penceresi veya balkonundan izleme fırsatı sunuyor.

fatih artman

subham
32 yaşında olduğunu öğrendiğimde oldukça şaşırdığım yakışıklı oyuncu Fatih artman. İlk kez onu Behçat ç dizisinde tanıdık ama ben en çok Bir Başkadır adlı Netflix dizisinde beğendim. Bence bu kalitede artistler artmalı.

yasak var mı

celikci
Sizce yasak varmı ? Yani korona yasaklarından bahsediyorum. Mesela görüyorum sokakta gezenleri yanlarından polis geliyor geçiyor hayırdır diyen yok. Çok vahim bir durum. Ya da yasak olacaksa marketlerde kapansın. Eline poşet alan sokakta geziyor da geziyor. İşte bu yüzden ben yasak olduğuna inanamıyorum.

geceye bir not bırak

evaca
"Sen hiç bitmiyorsun, hiç tükenmiyorsun içimde. Ben hep birilerine seni anlatırken buluyorum kendimi. Bazen şarkılar tercüman oluyor, mesela “ben sende tutuklu kaldım” yada bir film ilham veriyor mesela “eşkıya” filmi. Diyorum ki ben de belki 30-40 yıl sonra seni almaya gelirim."
~alıntı~

tınaztepe mağaraları

blackpanther

230 milyon yıllık Tınaztepe Mağaraları konya ilimize bağlı seydişehir ilçesinde yer alıyor. 1968 yılında Fransız bilim insanı Michel Bakalowichz Tarafından keşfi yapılan mağaraların doğal oluşum olduğu ve türkiye'nin en uzun mağaraları olduğu düşünülüyor. 1580 metre uzunluğunda olan kısmı turizme açılmış durumda ama yeraltı gölüne inen kısmıyla 22 kilometre uzunluğuna sahip. Bu özelliği ile dünyanın 3. Ülkemizin en uzunu konumunda bulunuyor.

maxim tsigalko

helldorado
37 yaşında yokluk içinde yaşamını sürdüren eski futbolcudur ve beyaz rusya'lıdır. Kendisini ünlü yapan cm oyununda geleceğin futbol yıldızı olarak görülmesidir. Geleceği parlak ve dünya yıldızı olan oyundaki birkaç isimden biridir. Gerçek hayatta ama maalesef 23 yaşında sakatlanmış ve oyundan haberi bile olmadan inşaatlarda çalışarak hayatta kalma mücadelesi vermiştir.

kartopu

yesils
Geçen fabrikanın önünde gördüm öğle arasında ufak bir kardan adam yapmış arkadaşlar. Yahu öğle arası yemek dahil 45 dakika ama hiç üşenmemişler çıkmışlar bahçeye kardan adam yapmışlar. Tabi istanbul değil bizim lokasyon kar bilek hizasına kadar yağmıştı göz kararı 10 cm diyeyim o yüzden biraz tadına vardık kar yağışının.

bahar havası

tatlimandalina
Bugün hava aşırı sıcak. Yalnız farkındamısınız şubat ayındayız daha. Hatta bazı ağaçlar baktım da çiçek açmış. Aldanmış deriz biz ona. Ama bizde aldanmayalım rehavete kapılıp girmeyelim kalabalıklara çıkmayalim hava güzel diye sokaklara.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun