sefirin kızı

dorukisrak
Aile büyüğü misafirimiz var sefirin kızı izliyoruz. Yani bir insan bu diziyi neden izler kestiremiyorum. Alıcı gözle bakıyorum dizideki herkes ya ruh hastası yada kimle ne ilişkisi olduğu belli değil. Bu dizileri izleyen varsa aramızda anlatsın lütfen neden izliyorsunuz (yargılamıyorum valla meraktan soruyorum)

dolu geliyor

dorukisrak
Arkadaşlar özellikle İstanbul ve marmara bölgesinde 2 gün boyunca etkili dolu yağışları olacakmış. Kışlık battaniyeleri çıkarıp arabaların üzerine örtmeye başlayın bence keza kapalı otoparklarda yer kalmamış. Haberi duyan akın etmiş.

osman müftüoğlu

blockman
Ben Osman Müftüoğlunu çok severek dinliyorum. Nedense bu doktorumuzun sesi de dinletiyor kendisini. Birde dikkatimi çekti çok yönlü bakıyor olaylara. Çok fazla tıbbi terim kullanmıyor bundan dolayı bıkmadan dinliyorum. Bence gün akışında programlar bu doktorumuzu bolca misafir etmeli.

sahte diploma

ne isyan ne pes savasciDolandırıldım.!
Bir yere iyi bi pozisyon için müracaat ettim benden diploma istediler.
Bende, güreşçi değilim ama ossun deyip ''Sahte Diploma Net'' sitesine başvurumu yaptım tüm belgelerimi ve istenilen parayı kendilerine gönderdim..
Fakat çeşitli bahaneler ile beni oyaladılar bi türlü sahte diplomamı göndermedi sahtekarlar..
Anlayacağınız namusumla çalışmak isterken namussuzlar tarafından kündeye getirildim
kısaca güreş bilmemenin kurbanı oldum.
Halbuki benim işim olsaydı onlara birçok kişiyi yönlendirecektim.. Onlar kaybetti.
Bu sahtekarlardan şikayetçiyim hakim bey...

Şaka değil gerçek..
Böyle bir site var ve bu siteye sahte diploma almak için müracaat edip dolandırılan ve utanmadan bunu da aşağıdaki gibi şikayet sitelerinde dile getiren birçok nezih insanımız var..
Tepeden tırnağa kokuşmuşluk zuhur etmiş vaziyette.. En kötüsü de bunu kanıksayıp içselleştirmişiz.
Sindirim sistemimiz mutasyona mı uğradı ne.!
.

beşiktaş yolunda yürümek

subham
Bu yolda hiç yürüdünüz mü ? Kabataştan başlar ciragana kadar devam eder nerdeyse. Sevimli ve biraz da nostaljik bir yoldur. Biz eşimle sevgiliyken çok yürüdük bu yolda. Kimbilir neler konuştuk neler. İstanbul'da yasayipta henüz bu tadı almayan varsa öneririm.

antalya'da köpük partileri yasaklandı

sinerji


Koronavirüs bulaşma riski olduğu için genelde teknelerde yada otellerde yapılan köpük partileri, sis gösterileri yasaklanmış. Yasaklama kararında bu etkinliklerde maske takılmadığı gösterilmiş birde. Yani her tarafları açık ve temas halinde, tek sorun o suyun içinde, köpüğün içinde takılmayan maske mi diye sormak geldi içimden :) ?

sen daha iyilerine layıksın

farmasiyen
bir ilişkinin bitiş ânında söylenen klişe cümlelerden. bunu söyleyen kişi karşı tarafı teselli etmeyi iki medeni insan gibi olmayı amaçlıyordur. eğer şahıs aldattıysa veya herhangi bir sebepten dolayı terk ediyor -daha doğru tanımıyla- yarı yolda bırakıyorsa 'sen daha iyilerine layıksın' derken haksız sayılmaz. çünkü o bunu yaptığına göre son derece kötü biridir ve kendisini seven kişiyi kendisi gibi kötü bir insandan kurtararak ona iyilik yapmış olmaktadır.
tabii bir de insan sevdiğine çam sakızı çoban armağanı türünden hediye alınca 'sen daha iyilerine lâyıksın' der. burada sıkıntı yoktur, kadınlar için önemli olan zaten kendilerine -çok basit, değersiz bir şey olmamak kaydıyla- herhangi bir hediye alınması, sürpriz yapılmasıdır.

gain

blue raven
Dizi, belgesel, haber, müzik, yerli ve yabancı filmlerden eğlence programlarına kadar farklı alternatiflerin sunulduğu “GAİN” Yeni nesil çevrimiçi içerik platformu olarak yayın hayatına başladı.
Kullanıcılar, iOS ve Android için geliştirilen uygulama üzerinden tüm mobil aygıtlardan GAİN'e ulaşabilecek.

dost kazığı

blue raven
ben biraz mide yanması ve reflü hastalığına benzetiyorum dost kazığını. siz yerken içerken bir sıkıntı yok ancak ne zamanki midenize iner yedikleriniz o zaman gerçek yüzlerini gösterirler. sizi içten yakar kavurur sonrada ağzınızdan tekrar dışarı çıkmak için hamle yaparlar.
sanırım dost diye hitap ettikleriniz de bazen böyle davranıyorlar.

meyve kurusu

birsinema
Meyveler sağlığımız için faydalı olduğundan temel gıdalarımızın başında geliyor. Kuru meyveler bazen tek t tüketilirken bazende başka bir kuruyemiş ile beraber yeniliyor. Mesela kuru incir tekte yenir içinde harika bir cevizle de yenir. Dolayısıyla kuru meyveler her mevsim sevdiğiniz tada kavuşmanızı sağlar.

oyun hamuru

apple
Oyun hamuru oynamak bir başka güzeldi. Çocukken ne güzel şeyler yapardık oyun hamurlarıyla. Şimdi ise küçüğünden büyüğüne herkes teknolojik aletlerin başında eskilerden hiçbir şeyi bilmiyorlar buda beni oldukça üzüyor.

giresun sel felaketi

civardagezer
Tam bir facia olağan üstü hal bölgesi gibi görüntüler. Umarım tekrarı olmaması için gereken önlemler alınıyordur. 2020 yılı başında Van depremi, idlib'teki şehitler, koronavirüs derken baştan sona kötü gidiyor ülkemiz ve dünyada.

sapanca güral

tatlimandalina
Sapanca Güral otel Sapancada çok iyi konumlanmış durumda. Pandemi sürecinde uzun süre tadilata girdi çok sıkı tedbirlerle tekrar açıldı 18 Mart'ta. Otel çok yeşillik bir bölgede olduğundan ve aşırı kalabalık olmadığından haftasonları çok tercih ediliyor.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun