burry soprano

oteero


'Burry Soprano' adıyla tanınan ve hakkında dört yıl iki ay kesinleşmiş hapis cezası olan sosyal medyanın fenomen ismi rap müzisyeni Burak Aydoğduoğlu kaldığı otelde gözaltına alındı ve tutuklandı.

istanbulda 2-3 hafta kapanma şart

tesetabi
Herkes bir açıklama yapıyor doktorlar, profesörler ama artık güvende kalmadı kimseye. Hangisi işi şova döküyor fenomen olmak için hangisi ciddi açıklamada bulunuyor kestiremez olduk. Prof. Dr. Bengi Başer son olarak şunu paylaştı: "Türkiye'de salgın tsunami gibi, artık 14 günlük bir kapanma da yetmeyebilir."

covid aşı

dorukisrak
Ve sonunda beklenen aşılar Türkiye'de. Bu sabah saat 5 te geldi uçak ve aşı merkezinde asilarimiz yerini aldı. Virüsü bize bulaştıran Çin aşıyı yollayan Çin. Anlamadım gitti bu işi. Ama eli mahkum olcaz sonunda yani hiç olmam güvenmiyorum falan yalan bu işler.

son doong mağarası

blue raven
vietnam'ın Quang Binh eyaletinde bulunan Son Doong Mağarası, dünyanın en büyük mağarasıdır. Laos sınırı yakınlarındaki sarp Phong Nha-Ke Bang Ulusal Parkı'nın içinde gizlenen mağara, Annamit Dağları'ndaki çoğu henüz haritalandırılmamış 150 kadar mağaradan oluşan sistemin bir parçasıdır. ilk araştırma ekibi gezisinde 60 metrelik çamurlu bir kalsit duvar yollarını kesene dek dört kilometresini keşfedebilmişti. Bu mağaralar sisteminin toplam 150 km uzunluğunda olduğu ayrıca Mağaranın 2.5 milyon yıl önce oluştuğu tahmin ediliyor.

doğduğun ev kaderindir sadi

ahmetbeyler
Bayıldım bende ya dizide görünce. Genelde yabancı dizilerde görürdük sevdiğimiz bir dizinin oyuncusu aynı karakter olarak başka diziye konuk oyuncu oluyor. Bence çok güzel bir görüntü kırmızı oda dizisindeki sadi karakterinin doğduğun ev kaderindir dizisinde de aynı karakter ile yer alması. Daha sık olsa keşke bu tarz karakter transferleri, tek kelime ile bayıldım. İzlemediğim diziyi oturdum izledim sırf diğer diziden sevdiğim bir karakter var diye. Erkan Petekkaya'da rolün hakkını iyi veriyor "Delikanlı Sadi" karakterinin.

şehir dışında sokağa çıkma yasağına yakalanmak

karayip korsan
Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19'a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19'a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun.

9 kere leyla

gundem
Oyuncu kadrosunun başarılı olmasının yanı sıra bana biraz hint filmlerini andırmadı değil.Bunun sebebi filmde dans sahnelerinin ağırlıkta olması ve tek dans edenin Haluk bilginer olmasi. Madem dans ediyor keske farkli mekan tercih etseydide bizde keyif alsaydik.

ay kokusu

blue raven
"Astronotlar Ay'daki toprağın kara benzediğini, barut gibi koktuğunu ve tadının çok kötü olmadığını söylediler."
atmosferi geçip uzaya çıktıklarında neler yaşanıyor allah bilir ama çok imreniyorum valla...
kaynak

açık hava

tatlimandalina
Açık hava etkinlikleri diye bişey var bence. Yürümek,koşmak,aynı anda müzik dinlemek. Sonra tabiki bunu unutamam açık havada kahve yudumlamak. Bunları birde aşık olduğun adam ile de yapmak işin en bal kaymak kısmıdır.

prens philip

terabap
Prens Philip hayatını kaybetti. 99 yaşındaki prens kraliçe Elizabethin eşi. İngiltere kraliyet ailesi bu vefat haberini sosyal medya hesaplarından duyurdu ve ayrıntıların geleceğinde belirtti. Allah rahmetini esirgemesin ne diyelim.

hilal kaplan

gundem
Hilal Kaplan, tarafından feminizm üzerine söylenen güzel sözleri paylaşmak istiyorum "Müslüman feminist olmaz. Batan bir gemide de feminist yoktur çünkü gemideki bütün kadınlar, 'önce kadınlar ve çocuklar' diye bağıran erkeğin sesine doğru koşmaktadır." dedi. Mantıklı bir söylem ama kadın cinayetlerine çare değil. Sebep hiç değil. Sadece feminizmi şov haline getirenler okusa yeter bu yazıyı. Bunun dışında kadına şiddet konusunda ülkecek bilinçlenmemiz lazım.

hayallere ulaşmak

acikelli
Ben hayallerin bitebileceğini düşünmüyorum. Hayaller insanın son nefesine kadar devam eder. Hayaller bazen kısa vadeli bazen uzun vadeli olur ki benim hem kısa hem uzun planlı bir çok hayalim var. Bunlar benim hayat enerjim ve hatta yaşam sebebim.

aşk

helldorado
Karın doyurmaz evet ama mutluluktur. Emektir sevgi aşk ise meyvesi. Zaten insan bu yüzden sevdiğinden darbe alınca yaralanır. Bazen karşı cinsedir bazen evladına.

mary jane

mepola
Mary Jane ilk kez Instagram'da görüp beğendiğim bir ses. Mary Jane 'deniz üstü köpürür' türküsünü harika seslendiriyor dinlemediyseniz kesin tavsiyedir bende.Hele jest ve mimikler şahane.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun