dünyanın korona mücadelesi

ahsn
dünyanın korona mücadelesi bu yılda bitmeyecek bence insanlar kurallara uymuyorlar yasak olmasına rağmen dişarlarda geziyorlar hiç bir şey olmamış gibi virüs falan yokmuş gibi tavırlar sergiliyorlar böyle giderse zor biter

göbeklitepe

yakuko
En eski yerleşim birimi hemde öyle böyle değil popüler ve bilinen rakiplerine açık ara fark atarak. Burada yapılan keşifler çok önemli ve insanlığın ilk yerleşiminin anadolu toprakları olduğunun ispatı niteliğinde.

stop motion

birsinema


Televizyonda bunebu yada dodohondo tarzı çizgi filmler var stop motion tekniği ile yapılmış örnekler. Stop mation çalışmalarında duran üç boyutlu nesnelerin sabit duran bir kamera yardımı ile ufak ufak hareketlerinin yaptırılıp bu anların fotoğraflanmasıdır en kısa hali ile. Ama karakterlerin her bir mimik ve yüz ifadesi için çok büyük bir emek gerektiren zaman alan çalışmadır. Tabiri caiz ise peygamber sabrı gerektirir.

navtex

oteero
Bildiğim kadarıyla şu demek; bak arkadaş biz bu bölgede askeri tatbikat yapacağız seni vururuz falan sakata gelme şimdiden uyarıyoruz. İşin aslı burada cevher peşindeyiz ama sen bunu bil ayağını denk aldım.

serdar ortaç

cordelia
bu yılı tam olarak kendisi gibi geçirdiğim kişilik. öyle bir bezmişlik, öyle bir depresiflik. bazen kendisinin depresyonda olduğunu düşünmüyor değilim. çevresindekiler tarafından bir şekilde silkilip kendisine getirilmesi lazım. ülke olarak hepimiz biliyoruz ki yazın gelişi serdar ortaç'ın yeni klibinden belli olur.

kadına şiddet

ahmetbeyler
Samsun'da meydana gelen kadına sokak ortasında şiddet olayında aklımın alamadığı bir pişkinlik var oda eski eşini öldüresiye döven adamın etraftaki vatandaşlardan şikayetçi olması. Yahu bu millet kadir şekerci olayından sonra aman aman el sürülür mü başımıza iş mi alcaz deyip gene dayanamayan göz yumamayan bir millet. Ne bekliyordu acaba bu şahıs kendisinin tebrik edilmesini mi?

sahte diploma

ne isyan ne pes savasciDolandırıldım.!
Bir yere iyi bi pozisyon için müracaat ettim benden diploma istediler.
Bende, güreşçi değilim ama ossun deyip ''Sahte Diploma Net'' sitesine başvurumu yaptım tüm belgelerimi ve istenilen parayı kendilerine gönderdim..
Fakat çeşitli bahaneler ile beni oyaladılar bi türlü sahte diplomamı göndermedi sahtekarlar..
Anlayacağınız namusumla çalışmak isterken namussuzlar tarafından kündeye getirildim
kısaca güreş bilmemenin kurbanı oldum.
Halbuki benim işim olsaydı onlara birçok kişiyi yönlendirecektim.. Onlar kaybetti.
Bu sahtekarlardan şikayetçiyim hakim bey...

Şaka değil gerçek..
Böyle bir site var ve bu siteye sahte diploma almak için müracaat edip dolandırılan ve utanmadan bunu da aşağıdaki gibi şikayet sitelerinde dile getiren birçok nezih insanımız var..
Tepeden tırnağa kokuşmuşluk zuhur etmiş vaziyette.. En kötüsü de bunu kanıksayıp içselleştirmişiz.
Sindirim sistemimiz mutasyona mı uğradı ne.!
.

pqueen

kelekci


Mansur Yavaş'ta lord of the rings hayranıymış da haberimiz yokmuş. Abi bizden çıktı helal valla. Kitaplarını okumuş ve hala evinde rafında saklayan biri olarak ve filmlerini tekrar tekrar izlemiş biri olarak mutlu oldum bir siyasetçiden duymaktan.

gizemli hastalık

nobita
Bir bu eksikti diyeceğimiz tarzdan bir haber okudum arkadaşlar. Dünyada korona henüz bitmemisken Tanzanya da gizemli bilinmeyen bir hastalıktan 15 kişi ölmüş. Mide bulantısı ve baş dönmesi yapıyormuş insanlar kan kusarak vefat ediyorlarmış. Yazık valla kötü bir ölüm şekli oda.

ferdi özbeğen

yakuko
O bir gündüzüm seninle desin bana yeter. O değilde adamda makyaj yok dişler eksik saçlar karışık ama nasıl bir coşturan ses var. Nasıl bir ses ise yıllara uzanmış. Malesef kaybettiğimiz bir değerimiz. Allah rahmet eylesin.

mantı

acikelli
Hem pratik hemde çok lezzetli bir yemek. Hele hele Kayseri usulü bir kaşığa 40 adet geliyor ise ne ala. Marketten hazır alınca baya pahalıya geliyor. Duyduğum kadarı ile 1 kilo mantıyı 70 TL ye yapan ablalarda var. Et un fiyatları arttıkça artıyor tabi bu mebla.

star trek

blue raven
her ne kadar kurgusal olarak geniş evrende çeşitli ırkların birleşerek bir birleşik federasyon kurmalarını anlatmaya çalışsa da gerçekte var olan emperyalizm, ırkçılık ve sınıf kavgalarına hep ucundan dokundurmuştur. dünyada veya dış uzayda yaşayan bilinçli varlıkların hep iktidar olmak için mücadeleleri olacaktır denilmektedir.
birde spak kabakulak var unutulmaz

yeni gezegen keşfedildi

gundem

Sönmüş ve ömrünü tamamlamış yıldızlara beyaz cüce adı veriliyor bilim dünyasında. Ve güneşler ömrünü tamamlayıp beyaz cüce formunu alırken çevresindeki gezegenleri de yok ediyor. Gök bilimciler (Nasa) açıklamasında; WD 1856 b adı verilen jüpiter büyüklüğünde bir gezegen keşfedildiği açıklandı. Bu gezegen bir beyaz cüce etrafında yörüngede dönüyor ve uzmanlar henüz bu gizemi çözemediklerini açıkladılar. Bür beyaz cüce etrafında gezegen görülememesi bekleniyordu çünkü beyaz cücenin yörüngesine çekerek gezegenleri yok ettiği sanılıyordu.

fukuşima daiichi nükleer santrali

helldorado

Fukuşima Daiichi Nükleer Santrali 2011 senesinde meydana gelen 9 şiddetindeki deprem ve sonrasına yaşanan tsunami felaketleri ile radyoaktif sızıntı görülen tesistir. Tam anlamıyla kapatılması onlarca yıl sürecektir. Radyoaktif madde karışan su birikintisine hala bir çözüm bulunamamıştır (okyanusa verilmesi gündemdedir). Çevresinde yaşayan sakinler bu felaket sonrasında taşınmak zorunda kalmıştır.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun