luviler

blue raven
luviler anadolu topraklarında dillerini ilk defa yazıya geçirmiş bir topluluk. hiyeroglifi andıran bir yazı çeşidi olduğu söylenir. bu sayede bilimde çok ileri gitmişler.

cimri patron

helldorado
Aramızda patronu yada daha doğru tabirle işvereni cimri olan varmı arkadaşlar? Evet belli ücrete çalışılır bir yerde dükkan kurum her neyse. Ama bir suyu bir çayı da evden taşımak normal olmaz. Ben böyle kurumlarda çalışanları duydum hatta bende bir süre çay vermekten aciz bir yerde çalıştım. Öğle yemeği vermediler sıraya girdim kantinde,su vermediler evden taşıdım. Şimdi düşünüyorum da vicdan apayrı birşey.

şükür

abdurrahman47521
Şükür etmek Şükür, Allahü teâlânın verdiği nimetleri yerinde sarf etmek, günahlardan kaçınmaktır. İnsan, Rabbin verdiği nimetlerle günah işlerse, nankörlük etmiş olur.
Şükür, nimeti değil, nimeti vereni görmektir. Nimeti vereni bilip gereğiyle amel etmektir. Bu amel, kalb, dil ve diğer azâlarla olur. Kalb ile iyiliğe niyet eder. Dil ile hamd eder, şükrünü açıklar. Uzuvlarla şükür ise, Allahü teâlânın verdiği nimetleri yerli yerinde kullanmaktır. Mesela gözün şükrü, müslümanların, arkadaşların kusurunu görmemektir. Kulağın şükrü, söylenilen ayıpları duymamış olmaktır.

yaz geldi

hadartan
Yaz geldi ama ne yazikki bi turlu evlerden adim atamiyoruz bu adimi atmak icin bu korona illetinin bitmesi gerekiyor bu illetin bitmesi icin ise daha tedbirli gunler gecirmemiz gerekiyor yoksa ne yazikki bu adimi disari cikis hayalleri yazin tadini cikarmak istegimiz kursakta kalir.

burs başvuruları başladı

ankit
Okullar açıldı, açılıyor diye tartışmalar süredursun; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan duyuruya göre 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvuruları başlamış. Öğrenci kardeşlerimiz kovalasınlar, devir kötü, burs ihtiyaç sahiplerine gider umarım.

turan hançerli

ahmetbeyler
Çok acı malesef ama genç yaşta geçirdiği korkunç kaza sonrası avcılar belediye başkanı Turan Hançerli iki kolunda kaybetmisti.Fakat yaşam enerjisini hiç kaybetmemiş olacak ki İstanbul boğazını yüzerek geçerek süper bir örnek olmuş bize. İyiki varsın başkan.

yazıcıya kağıt sıkışması

civardagezer
Bende makine mühendisiyim ama makinelerden nefret etmemi sağlayan alettir yazıcılar. Yani sürekli kullanıyoruz neredeyse hergün kullandığımız bir makine iş icabı. Arızaya geçti mi büyük karın ağrısı oluyor. Bahsettiğim ofis tipi büyük yazıcılar, servis gelecekte bakacakta çıktı alabileceğiz. Ölme eşşeğim ölme...

rasim öztekin

abdurrahman47521
Rasim Öztekin Gerçekten efsane oynadığı diziler sonra Düğün dernek yani muazzam bir oyuncuydu Seksenler dizisinde seviyorduk be o gitti Allah Rahmet eylesin Mekânı cennet olsun nur içinde yatsın Diziyi izlemiyorum artık zevki kalmadı usta oyuncu olmadan olmuyor Ailesine Allah sabır versin herkese iyi günler

bülent serttaş

birsinema
Bu hafta Star TV ekranlarında yayınlanan İbo Show programı gene ilginç olaylara sahne oldu gördünüz mü bilmiyorum. Programa katılan şarkıcı Bülent Serttaş oryantal Didem çıkınca kafasını başka yöne çevirdi. Bazıları buna Bülent Serttaş sadakati dedi ama asıl olan Didem ile Bülent Serttaş arasındaki husumetmiş.

kovid aşısı 2 yılda bir tekrarlanabilir

terabap


Almanya merkezli sağlık şirketinin kurucu ortağı ve CEO'su olan Uğur Şahin vakaların aşılanmalara bağlı olarak mayıs sonunda gözle görülür bir biçimde azalacağını belirtti. Uğur beyin tahminlerine göre kovid aşısının iki yılda bir tekrar yapılmasının gerekebileceği söylenmiş. Umarım şifa olur aşılar.

oyuncak dolabı

celikci
Oyuncak dolabı ile de iş bitmiyor birde arada bir çocukla oturup oyuncakları sınıflandırıyoruz düzenliyoruz ve her bir grup oyuncağı kendi rafına yerleştiriyoruz. Aslında çocuklar için düzenli ve tertipli olmak bu yaşlarda çok önemli. Hele iş yerinde 5s kuralları geçerliyse ilerde çok ekmeğini yer bu düzenin ☺️

sevgiliye çicek

ankit
Mest eder kızlari böyle şeyler. Tabi değer görmek çiçek ile olmaz ama genede beyler acayip sempati kazanir. Şimdi çiçek sepeti gibi firmalarla bu çiçek olayı daha da kolaylaştı. Fiyatlarda daha makul eskiye göre. O nedenle bosverelim kavgayı gürültüyü sevindirelim birbirimizi derim ben.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun