erdoğan-zelenski görüşmesi

danisman
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesi ve son gelişmeler ele alınırken, Erdoğan, daha fazla can kaybının yaşanmamasını ve Ukrayna'nın daha fazla zarar görmemesini teminen bir an evvel ateşkes ilan edilmesi için çaba gösterdiklerini ifade etti. Zelenski de daha sonra yaptığı açıklamada, "Erdoğan'a ve Türk halkına güçlü destekleri için teşekkür ederim” dedi. Dost kara günde belli olur. Hele ki yapılacak yardım, atılacak adımlar, tüm dünyanın kaderini değiştirecek mahiyetinde ise bu kaçınılmaz bir durumdur. O yüzden burdan tüm dünyaya sesleniyorum, duyun sesimizi lütfen. Ölüm inancı olan herkes zaten ölüm saati ve zamanı geldiğinde ölecektir. Bu kaçınılmaz bir sondur. Madem ki böyle bir durum var, hala neden sanki hiç ölmeyecekmişsiniz gibi sadece dünya hayatınızı düşünüp, onlarca masumun hayatını kırıyorsunuz? Biz zaten miadimız dolduğunda ölmeyecek miydik? O halde bu acele niye?

gelişim

ahmetbeyler
Hata yapmak değil hatadan ders çıkarmak insanı ileriye taşır ve gerçek anlamda tecrübe kazandırır. Kör bir eşek bile düştüğü kuyuya tekrar düşmez demiş atalarımız. Bu yüzden ders aldıktan ve telafi edebildikten sonra hata yapmanız çok önemli değildir.

öğrencilik

ahsn
Özellikle pandemiden sonra daha zor hale geldi ve karmaşık oldu bir üniversite çğrencisi olarak son 1buçuk yıl çöp uzaktan olunca boş verdime geliyo salıyorum hevesim kalmıyor acaba ben öğrenciyim dye sorguluyorum çok ama çok sıkıldım bu durumdan pandemiden #eğitim

damar yolu acamayan hemşire

subham
Damar yolu bir türlü açılamayan hele birde bebek çocuksa yandınız demektir. Korkunç acı verir hem anneye hem çocuğa. Hemşireler malesef bazen bu konuda zorlanıyor. Tabiki çok kutsal meslekleri ama bu durumlarda genelde insanı zora sokacak cinsten.

exxen

farzetmek
Exxen de acun ilicalinin iyi birsekilde yukselis yaptigini soyluyebilirim gunden gune buyuyen eksen yeni yeni projelere yervermeye ve bu projeleri devam ettirmeye gayret ediyor sahibide bunu farkinda olup yeni projelerle exxen seyirci ve uyelerini birarada toplayip daha iyi yerlere gitmeyi hedeflemektedir.

intihar girişimi fsm trafiğini felç etti

divagar


İstanbul'da FSM köprüsüne intihar girişimi ile çıkan bir kişi yüzünden trafik ankara istikametine doğru durma noktasına geldi. İntihar girişimi gerçekleştiren vatandaşı görenler polis ekiplerini araması sonucu olay yerine intikal eden polisler vatandaşı 1 saatlik uzun bir uğraşın sonucunda ikna etti.

Trafik tabiki sorun istanbul'da hele ama çok şükür vatandaş ikna olmuş.

hdp diyarbakır milletvekili semra güzel

danisman
HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke hazırlanarak Adalet Bakanlığı'na gönderildi. Günümüzde kimin eli kimin cebinde belli değil. Söz konusu vatan ve milletin geleceğiyse eğer, saçmalıklara mahal vermemek adına gereği yapılmalıdır. Türküyle, Kürdüyle, Çerkezi ya da başka etnik gruptan herhangi bir grupla hiçbir ayırım yapılmadan aynı anda varlıkta da yoklukta da neden ayrı gayrı olsunlar, oluyorlar bu insanlar? Hepimizin atası bir değil miydi? Ya da bu kavgalar ve anlaşmazlıklar toprak için miydi? Alın size dünya. Dünyada hepimize yetecek kadar yer var arkadaşlar. Yer mi kalmadı diyorsunuz? Merak etmeyin Allah onu da düşünmüş. Yer çekimi sayesinde dünyadan kimse düşmez Allah istemediği sürece, vallahi de billahi de.:))...

görgüsüz

blue raven
gerçekte kişiliğini tam oturtamamış, ruhunu tam olarak olgunlaştıramamış insandır kendileri. bir de en çok konuşmalarına "resmen" diye başlarlar.
"resmen ingilizce filmi altyazısını kapatarak izliyorum ama benim ingilizcem ingiliz ingilizcesi amerikalılar çok yayvan konuşuyorlar biraz anlamakta zorlanıyorum."

allianz sigorta

blue raven
saçma bir şekilde 55 yaş üstüne hiç bir şekilde tamamlayıcı sağlık sigortası yapmıyorlar. sanki bu yaş üstündelkilerin yaşama ve hizmet alma hakları yokmuş gibi. sadece bir şirket 60 yaş üstü sigorta yapıyor onunda primleri 6 bin lira civarında. eğer ek bir rahatsızlığınız yoksa bin ile bin beşyüz arasında yaşınızla birlikte değişiyor sigorta fiyatları.

zeynep tuğçe bayat

unfollow

kıyısından köşesinden bile izlemediğim kuruluş osman dizisinde targun hatun rolünü oynayan kişi. dizide peçenek beyinin kızıdır ve bu aralar sürekli gündemdedir. 1990 mersin doğumlu olan oyuncu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. üniversitede okurken özel tiyatrolarda oyunculuk ve reji asistanlığı yapmıştır. birçok reklamda ve dizide rol almıştır. çocukluğumun dizisi, (arka sıradakiler umut ile beraber) yaklaşık 200 bölümünü devirdiğim arka sıradakiler dizisinde de rol almıştır. 2010 yılında ise Gönülçelen dizisinde nevra karakteriyle karşımıza çıkmıştır. yıl 2011 olunca yıldız masalı'nda pelin karakterini canlandırmıştır. 3 yıl ara verip 2014'te Ah Neriman dizisiyle ekranlara ddönmüş, yeşim karakteriyle kaldığı yerden devam etmiştir. 2015 yılında başlayan ve hayatımda gördüğüm en ğiğrenç yaz dizilerinden biri olan çilek kokusu'nda gonca rolünü oynamıştır. seviyor sevmiyor dizisinde ise onun adı buket'tir. 2017 yılındaysa oyuncu şansımı seveyim isimli sinema filminde 'yaprak' olmuştur. geldik 2019'a derken oyuncuyu bu sefer afilli aşk dizisinde ceyda aran karakteriyle görmüşüzdür ve 'aaa bu bizim zeynep değil mi ya?' demişizdir. (temsilidir.)cansel elçin ile evlendiği yönünde haberler yapıldığını da yeni öğrenmişimdir. cansel elçin başkadır, biraz reklam yapmak gerekir. (!)

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun