bilimsel çalışma

blue raven
... Sizinle 50 milyon doz için anlaşma yaparız ancak sonuçlarında bir olumsuzluk olursa parasını da ödemeyiz. Yani bir bakıma aşılarına ne kadar güven duyup duymadıklarını, ne kadar emin olup olmadıklarını test etmek için rest çektik.
... yaptığımız tüm çalışmalar, araştırmalar bize gösterdi ki mevcut aşıların içerisinde en güvenilir olanı Sinovac'ın aşısı

sağlık bakanımızın çin den gelecek korona aşısı için güvenilir olduğunu anlatmaya çalıştığı bir röportajı.
tamamı için...

türkiye'de son dönemde yaşanan depremler

danisman
Kandilli Rasathanesi ile AFAD'ın aktardığı bilgilere göre bugün şimdiye kadar şiddeti 3'e ulaşan bir deprem gerçekleşmedi. Ancak yurdun farklı bölgelerinde peş peşe depremler yaşandı.
Kayseri, Kütahya, Muğla, Burdur, Manisa, Akdeniz, Osmaniye, Marmara Denizi, Denizli, Sivas ve Aydın hafif çaplı sarsıntıların gerçekleştiği bölgeler oldu. Jeolojik oluşumlar sonucunda oluşan bu sismik hareketler, genç olusumlu yapıların olduğu alanlarda daha fazla olur. O yüzden depreme dayanıklı evler inşaa etmek ve güvenli, oturmuş alanlarda yerleşim yeri açmak, alınan tedbirlerden olmalıdır. Depremler değil çürük binalar ve hırsızlar öldürür.

muharrem ince

danisman
Muharrem İnce: "Amaç seçimi kazanmak değil mi? Yok İstanbul'u veremezmişiz. İstanbul'u ver, Türkiye'yi al kardeşim."
" Belediye Başkanlarına sesleniyorum dikkatli olun bana yaptıklarını size yapmasınlar." Açıklamalarında bulundu. Sahiden, Muharrem İnce uzun zamandır ortalıkta yok ne oldu acaba:). Adam bir cumhurbaşkanlığı adaylığını koydu kaybetti ve gidiş o gidiş. Aslında siyasette o da fena biri değil gibiydi, o da güzel fikirlere sahipti ama...

covid-19

eski defterler
Koca: "Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı. Bir gündeki yeni hasta sayımız, 5.000'in üzerinde. Dünkü can kaybımız, 141. Mücadeleden daha az yara, daha az acıyla çıkmak için, zorunlu tedbirlere kendi tercihimizi eklemeliyiz. EN İYİ TEDBİR EVİMİZDİR." dedi.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun