thodex

tatlimandalina
Tam bir muamma kaçtı mı vakitmi kazanıyor bilemiyoruz. Thodex in kurucusu fatih Faruk Özer intihar etseydi durumun daha kotu olacağını bir yere kaçmadan bu durumu açığa kavuşturacağını belirtmiş. Yani bilemiyorum ama bu iş biraz sakat gibi arkadaşlar. Bu borsa olayı ile büyük paralar kaybedenler var yazık olmuş.

pandemi yalan mı

tatlimandalina
Geçen gün okudum da mantığına inandığım Armağan Çağlayan guzel birşey söylemiş. Tamam madem yalan pandemi koronavirüs diye birşey de yok. Öleyse gelin hastanelere ölü taşıyın hasta temizleyin bakın edin ama maske takmayın özel kıyafetlere de gerek nasıl olsa yalan dimi ? Çok mantıklı degilmi arkadaşlar. İnsanlar ölüyor insanlar neler yaşıyor hala yalan deniyor.

yeşil huzuru

yakuko
Artık piknik yapmak çimlerde yuvarlanmak isteyen tek ben miyim? Ne alışveriş ne mağaza gezme hiç birşey istemiyorum. Meğer ne güzelmiş mangalı yakıp yeme içmeli pikniklerimiz ardından uzun sohbetlerimiz. Kıymet mi bilemedik acaba şükürmü etmedik diye düşünüyorum işin aslı.

thodex

cio
Bana göre bir Tosun oyunu oynayıp kaçtılar. Herkese geçmiş olsun. Bakım çalışmaları falan diyorlar. Ama ben inanmıyorum. Zaman kazanmak için bakımdayız diyorlar. Daha ulusal borsalarda yatırımınızı yapın. Türk borsalarına girmeyin. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

23 nisan

blue raven
evlerinize bayraklar asın, çocukların odalarını süsleyin ve onlara güzel kıyafetler alarak bayram coşkusunu yaşatın. bu bayramın ne olduğunu soran çocuklarımızda lütfen bıkmadan sıkılmadan nedenini ve bu bayramın nasıl ortaya çıktığını anlatın. hangi şartlardan geçtiğimizi nasıl bir ülke olarak dimdik ayakta kaldığımızı ve nasıl bir öndere sahip olduğumuzu anlatın onlara. ellerinde bayraklarla fotoğraflalarını çekin ve gelecekte kendi yaşadıkları bayramları, kendi çocuklarına anlatmalarına olanak sağlayın. lütfen içimizdeki vatan sevgisinin ve cumhuriyet coşkusunun kaybolmasına müsaade etmeyelim

thodex

cio
Thodex'in ofisinde polis ekipleri arama yapmaya başladı.

Büyük geçmiş olsun arkadaşlar. Kimse kimseye bedava bir şey vermez. Zamanında 150 dogecoin bedava veriyordu.girmeyin dedim. Uyardım arkadaşlarımı ama beni dinlemediler. 2 arkadaşım şuanda 27 bin lira kaptırdılar. Toplamda 2 milyardan fazla vurgun olduğu düşünülüyor.

ekrem imamoğlu

tatlimandalina
İstanbul büyükşehir belediyesi başkani Ekrem İmamoğlu adaylık açıklaması yapmış. Kendisi hiç aday olmadığını ama aday gösterildiğini ifade etmiş. Tabi bir çok başarılı çalışmalar yaptı. Ekrem İmamoğlu bencede en baştan beri bir cumhurbaşkanlığı çalışması içinde bu açık gözüküyor. Hayırlısı olsun diyelim. Türkiye için en iyisinin olmasını isteriz elbette.

23 nisan

mrbapanGoogle da bu anlamlı ulusal bayram gününde logosunu değiştirmiş. Atamızın tüm dünya çocuklarına armağanı olan bu gün tüm çocuklarımız için kutlu olsun. Bir bakıma şanslı şuan çocuklar. Pandemi olmasa belki bizim çocukluk travmalarımız gibi ellerinde pon pon ile stadyumlarda gösteri yaparlardı. Ne günlerdi be...

23 nisan

farmasiyen
bazı seçilmiş çocukların 1 günlüğüne mahsusçuktan (!) devlet makamına getirildiği gündür. 23 nisan'ın ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olduğunu herkes bilir; şiirler okunur, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere falanca arkadaş kürsüye davet edilir, tören alanında alkışlar kopar falan ama unutulan bir şey vardır: çocukların her gün hatırlanması ve mutlu edilmesi gerektiği. tıpkı 8 mart'ta tebrik edilen kadınlar gibi, 9 mayıs'ta akla gelen anneler gibi, 20 haziran'da gündeme gelen babalar gibi. bugünün çocukları, geleceğin topluma faydalı bireyleri olsun istiyorsak yılın geri kalan günlerinde de onlara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekir.

23 nisan'da özellikle kars, şırnak, ağrı, tunceli, van vb. başta olmak üzere tüm illerdeki muhtaç çocuklarına, köyde yaşayan çocuklara, maddi imkânsızlıklar nedeniyle hayallerinden vazgeçen çocuklara bir güzellik yapılsa; hepsine bir tablet verilse belki 23 nisan olması gerektiği gibi kutlanmış olur.

ikinci el araba

mavidis
İkinci el arabanın alım süreci cidden çok sancılı. Piyasada çok fazla uyanık var ve arabaya bir bakışta anlayamayacağınız bir sürü şeyi olabilir. Kurumsal bir firmada ekspertiz yaptırın ki ilerleyen dönemde sıkıntılı birşey çıksa gerekirse firmayı dava edebilirsiniz.

thodex

oyseon
Millet evini arabasını satıp yatırdı buraya. Belkide son değer kaybından sonra böyle oldu. Tüm alt coinlerde yüzde 20 gibi düşüşler vardı neredeyse. Bilemiyorum da kar yapan bir botsa değil miydi satış komisyonlarından nasıl bu hale geldiler aklım almıyor. Teknik bir sorun mu yoksa yılın vurgunu mu bilinmez ama kripto paralara olan güven ciddi anlamda sarsıldı.

ikinci el araba

vatikan
Ikinci araba fiyatlarinda pandemiden sonra bir artis oldu ve o fiyat artisi dahada dusmedi ve dusmeyede niyeti yok gibi gercektende bu kadar seyin bi anda yukselmesi araba alacak insanlarin tum hayallerini yerle bir etmeye yetti ve yetmeyede devam ediyor.

thodex

bekirhan
Turkiyede en fazla kullanilan kripto para borsasindan olan thodex bu thodex dunya capinda insanlara kripto para imkani sunuyor ve dogecoin ustun bi musteri memnuniyetin sahiptir ve cok kisi kullanmaktadir iste thodex onlara bu imkani sunuyor.

23 nisan

nobita
Yarın 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı. Yarını coşkuyla kutlamak bence çok mühim. Birincisi milli bayramımız ikincisi ise çocuklarımızın gerçekten coşku ve neşeye ihtiyacı var. Hatırlıyorum da eskiden ne güzelmiş. Bazen hazırlık yapmak zor gelsede her zaman keyifli bir bayramdı.

goranje makine

nobita
Hangi teknik servise adını söylesem bilmiyor. Açıklamak zorunda kalıyorum illaki. Bu bu markayı aldığım için her gün pişman olmama sebep oluyor ama yapacak birşey yok. Markanın kurutma makinesini 5 yıl bir fiil kullandım memnun kaldım ta ki beyni kartı yanana kadar. Hala uğraşıyorum tamir olacak mı diye. Tavsiyem her zaman Türk markalarından yana olmanız.

23 nisan

ahmetbeyler
Bizde geleneksel hale gelen pandemi dönemi cam süslememize devam ettik geçen yıl olduğu gibi. Ama malum yasaklar yüzünden doğru dürüst birşey de alamadım iş çıkışı kapalı her yer. Evdeki küçük bayraklar ve Atatürk resimleri ile süsledik çocuk odamızın camını. Çocukları sevindirelim elimizden geldiğince bugün onların günü.

15 temmuz köprüsü

tatlimandalina
15 temmuz şehitler köprüsünden geçerken siz ne hissediyorsunuz? Mesela benim kanım çekiliyor sanki. Hani oraya basmak çok yanlış gibi hissediyorum. Çok değişik bir duygu bu. Sanki ordan geçerken vatan sevdalılarının çığlıkları kulağıma geliyor. Aynı hissi Çanakkale de gezerkende hissetmiştim. Bu benzerlik bile ne kadar güzel aslında. Ruhları şad olsun inşallah.

uyku sorunu

zalavkovta
Evde olunca insan ister istemez günün belli bir saatinde uyumak zorunda kalıyor. Çünkü ister istemez insan kendinden geçiyor. Özellikle hayatın yorduğu insanlarda bu tür kendinden geçme durumları var.Pandemi yasakları hemen hemen insanla ilgili her alışkanlığa çelme taktı. Ve değiştirdi. Uyku sorunu da bunlardan biridir.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun