sırp sındığı savaşı

blackpanther

26/09/1364/ sırp sındığı savaşı osmanlı devletinin ilk haçlı zaferidir. 11.000 kişiden oluşan osmanlı güçleri 20.000 kişilik haçlı ordusunu mağlup etmiştir. Atalarımızın disiplinli bir ordu olması, haçlıların ise daha çok ünvan peşinde kendini öne çıkarmak isteyen bölük pörçük komutanların birleştiği bir ordu olması savaşı bizim lehimize çevirmiş ve atalarımız disiplinle neredeyse iki kat fazla sayıda olan düşmanı mağlup etmiştir.

asansörde taciz kamerada

nobita
Adamı yakalamış adliyeye sevketmiş polisler iyi olmuş * çocuğuna. Oh birde tüm türkiye'ye rezil oldu tacizci sapık diye. Başı kapalı 40 yaşında kadın bir de yani ellediği ahlaksız herif. Tamam bunun açık kapalısı olmaz da yaşa hürmet olmalı nasıl sapıklık ya.

şeytan kayalıkları

celikci

Sivas'ta yer alan şeytan kayalıklarına halk korktuğu için bu ismi vermiş. Sel suları ve Erezyonla oluşan bu harika doğal oluşum fotoğrafçıların ve öğrencilerin uğrak noktası. Çok yakında turizme kazandırmaya yönelikte çalışmalar yapılıyormuş ne diyelim hayırlısı olur inşallah güzel mekan vesselam.

gerekirse iki maske birden kullanın

eski defterler
Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Vekili Sinan Vargı, maskenin mutlaka üç kat olup olmadığına bakılması gerektiğini söyledi. Vargı, "Maskelerin üzerinde 'TSE standardını' göremiyorsanız o maskeleri almayın. Ama mecbur kaldınız aldınız, iki tane takın" dedi.

gerekirse iki maske birden kullanın

civardagezer
Fiyatlar düştü şükür maske işinde ama yinede günde iki kez değiştirip çifter takmak da nerden baksan 70 kuruştan 2.8 tl yapıyor. Aile 4 kişi olsa ayda 300 tl maskeye gidiyor bu şartlarda. Bunu düşünen yok. Tabi sağlık önemli de 25 kuruşluk 30 kuruşluk maliyeti olan maskeleri de taban fiyat 50 kuruşa düşünemediler.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun