biraz şiir...

altay
Ben sana *ok demem,
Boklar duyar ar eder.
Bir zerren düşse *oka,
Onu da mundar eder.

Tanrı senin hamurunu,
Necasetle yoğurmuş.
Annen seni sıçar iken,
yanlışlıkla doğurmuş.


NEYZEN TEVFİK

sınav sistemi

mepola
Neredeyse Her yıl değişen sisteme sınav sistemi denir. Sürekli bir deneme yanılma yöntemi ile öğrenciler kobay olarak kullanılır ama kimseyi memnun edecek bir sonuç alınamaz. Belediyenin her yıl aynı yolu kazıp başka bir çalışma yapıp tekrar asfalt dökmesi gibi anlamsız bir hadisedir.

kovid 19 dramı

cash register
bu salgın bizi öldürmiyecek tedbirsizleri öldürecek hiç kimse tedbir almassa bu virüs durdurulamaz bi ara önlemlere uyulmuştu ve azalmaya başlamıştı sonra yenide başladı çünkü tedbirsizlikten

tayfun demir yakalandı

serkan21
Muğla'da çeşitli suçlardan hakkında toplam 52 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası bulunan ve sahte evraklarla kendisini kayıtlarda 13 yıl önce ölmüş gibi gösterdiği belirlenen Tayfun Demir, polisin 6 aylık takibinin ardından yakalandı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tayfun Demirin Youtube üzerinde 430 bin abonesi bulunuyor.

kovid 19 dramı

serkan21
Kütahya'da, koronavirüsle mücadelesini kaybeden vatandaşın cansız bedeninin belediye cenaze aracı vermeyince et taşıma aracıyla taşındığı ve imam geç geldiği için yıkama işlemini ailenin üstlendiği öğrenildi.

türkiye'de kaçak elektrik kullanım haritası

hudutkartali26
A*k kaçak kullananların devlete zarar millete zarar u*an varya bunları anaları doğurmamış *ıçmış siz çok akıllısınız bir salağızzz demiii? Kayıp kaçak bedeli ödemek zorunda mıyız? Zaten suriyeliler sırtımıza yük birde siz böyle yapıyorsunuz vallaha yazıklar olsun ne diyim aga diyecek birşey bulamıyorum haram zıkkım olsun. Ben elektrik su doğalgaz faturamı paşa paşa fazla fazla öderken kaçak kullanan *bnelere haram zıkkım olsun inşallah fitil fitil çıksın bir yerlerinizden.

rasim öztekin kavuğu şevket çoruh'a devretti

eski defterler
Geleneksel Türk tiyatrosunun en önemli simgelerinden olan kavuk, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen törenle Rasim Öztekin'den Şevket Çoruh'a devredildi. Törende konuşma yapan Rasim Öztekin, "Kavuk, bir usta-çırak ilişkisi. Bir liyakat ilişkisidir. Bugün Türkiye'de liyakat olayı tamamen unutuldu" dedi. Kavuğu teslim alan Çoruh ise pandemi döneminde tiyatro emekçilerinin durumuna dikkat çekerek, "Türk tiyatrosu çok zor bir dönem yaşarken mahalle yanarken saçımızı mı tarıyoruz diye bir düşünce geldi aklıma... Bu kavuğu bugünkü zor şartlarda, Anadolu'da perde açmaya çalışan, alternatif sahnelerden apartman dairelerine kadar yüreği tiyatroyla dolu tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum" ifadelerini kullandı.

eski defterler - sözlük yazarları

mag
@eski defterler teşekkür ederim ilginiz ve dostane tavrınız için. Çok çok uzun süreler web site tasarımı ve yönetimi yaptım arkadaşlarımla. Gerçekten yorucu ve zaman alıcı bir uğraş. Yönetim ekibine dahil olma isteğim maalesef yok. Malum hem zamanın getirdiği site yönetimi konusundaki yorucu tecrübeler hem de hali hazırda para kazanmak için yaptığım iş bunun önüne engel. Ama siteye girerim. Yazar olarak destek veririm. Önerim/fikrim olursa yazarım, verdiğiniz emeklerin amacına ulaşmasına katkı sağlamaya çalışırım. Teşekkürler.

meral akşener'den sert sözler

eski defterler
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2. Olağan Kurultayı'nda konuştu. Akşener; geçen ay Giresun'da meydana gelen sel felaketi sonrası otobüs üzerinden vatandaşlara çay atan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi: Geçim derdindeki vatandaşın üzerine çay atmayacağız, attırmayacağız. Sokaklarda emeklilerin çığlığı yükseliyor. O beş müteahhit uçaklarını yeniledikçe, onların hayatları eskiyor.
Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/iyi-parti-2-olagan-kurultayi-basladi-meral-aksener-konusma-yapiyor-6046346/

sınav sistemi

altay
Hayatımızdaki sınav sisteminin en büyük işlevi "elemek". Maalesef ki sınavların liyakati tespit ve teslim etmek değil. Zaten öyle olsaydı elemek için sınava sokmak yerine, herkese yetecek kadar okul yapılırdı.
Yine de devletimi seviyorum...

naim süleymanoğlu

mepola
Naim filmi son zamanda izlediğim en harika filmlerden biriydi. Yanlışım yoksa ayla ve müslüm filmlerinde de aynı yönetmenin imzası var. Hepsi çok iyi filmlerdi ama naim filmini tekrar izlerim türk yakın tarihi İle ilgili bilinmesi gereken gerçekler var ve gavurdan dost olmayacağı...

eski defterler - sözlük yazarları

mag
öncelikle bu yeni oluşum hayırlı olsun. Bir kaç önerim var.

Birincisi web sitelerin en önemli hedefi her zaman ziyaretçi sayısı olmuştur. Bunun için reklam vermek ve bilinirliği artırmak şart.

İkincisi üye sayısı belli bir orana ulaşana kadar yazar alımı devam etmeli.

Üçüncüsü üye kaydı esnasında isim soyisim istemeniz böyle mecraların en önemli özelliği plan gizlilik konsunda kişileri şüpheye düşürüyor. Bu detayı iptal etmelisiniz diye düşünüyorum. Ben üye olurken acaba dedim açıkçası.

Dördüncüsü çevrimiçi üyeleri görüntüleme seçeneğinin herkesin görüntülemesi çok uygun bir durum değil. Yani ben buraya bir şeyler yazmaya okumaya girdiğimde kimin çevrimiçi olduğunu önemsemem. Bunu önemseyen kişilerin buraya geliş amaçlarını muhtemelen tahmin edersiniz.

Şimdilik bu kadar. 20 yıllık web tasarım sayfası deneyimimle birkaç öneride bulunmak istedim. Dikkate alırsınız almazsınız bilemem.

Hayırlı olsun.

favipiravir

eski defterler
Bakanlığımız Bilim Kurulu tarafından hazırlanan COViD-19 (SARS-CoV2 Enfeksiyonu) Rehberleri ve tedavi algoritmaları doğrultusunda COViD-19 tanısı konulan veya şüphesi olan hastalarda ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Hastalara uygulanacak ilaç tedavisinden optimal fayda sağlayabilmesi amacıyla; katı dozaj formuna sahip olan bu ilaçların oral yoldan uygulanmasının mümkün olmadığı durumlarda(yutma güçlüğü, entübasyon vb.) ilaçların nasıl hazırlanması gerektiği, ayrıca bu ilaçların kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve ilaç etkileşimleri gibi ilaca özgü bilgilere ilişkin 'bilgilendirme' yapılmasına gerek duyulmuştur. 

kaynak: https://covid19.saglik.gov.tr/TR-66538/covid-19-sars-cov2-enfeksiyonu-tedavisinde-kullanilacak-ilaclara-iliskin-bilgilendirme-favipiravir-200-mg-tablet.html

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun