punch

nobita
Bende nette punch diye aratınca hep yumruk ile ilgili sonuçlar geliyor. En iyisi yanına nakış falan yazmak sanırım yoksa alakasız çok sayıda sonuç çıkıyor. Güzel modeller için google'dan ziyade instagram ve pinterest sosyal medya araçlarını da öneririm arkadaşlar.

madagaskar

nobita
Güzel film gerçekten bizim halkımızın ise çektiği filmlerde bile denyoluk var. Düşünüyorumda krallı bir tane varya animasyon yerli şimdi isim vermiyim dava falan ederler belki 🤔 çocuk yaşta bile bir garip animasyonlarımız, kültürel ve bilgilendirici olmaktan uzak. Boş nesiller yetiştirmeye daha uygun. Trt çocuk en iyisi gerisi boş geliyor bence yerli kanal ve yapımlardan.

madagaskar

birsinema

Ülke olarak nerededir tam bilmesem de afrika'da olduğuna inandığım ülkedir. Adını bilmemdeki sebep sadece aynı isme sahip animasyon filmidir ve keza çok başarılı bir animasyon serisi olmuş. Çocukla izledik bende hep bakarım sakıncalı birşey var mı diye. Hayvanlar alemini tanıyabileceği güzel bir iş olmuş.

sizce yalnızlık nedir

blackpanther
Yalnızlık yalnız kalınca değil kalabalık içinde olunca zor gelir insana. Misal yeni bir işe başlarsın ama o kadar kalabalık içinde hem insanları tanımamanın getirdiği gariplik hemde çekingenlik bir yalnız bırakır insanı. Şükür bizim iş yerinde herkes konuşkan ve candan, çok şanslı hissediyorum kendimi bu açıdan.

mangal keyfi

civardagezer
Biz dün bir kaçamak yaptık komşularla bahçede. Artık yasaklar da var ama bahçe müsait şükür, hava da fena değildi. Hatta pandemi sürecini lehimize çevirdik evlere servis yapıyor buradaki kasaplar yani iyi oldu bu açıdan.

izmir bombası

civardagezer
Yahu nerden açtınız bu başlığı arkadaş şimdi sokağa çıkma yasağıda var alacak yerde yok. Yapayım desen herkesin becerebileceği bir tatlı da değil. Canım çekti valla olsada yesek. Sabah kahvaltıda bir tane çakacaksın öğlene kadar tok tutar o. Enerji patlaması resmen.

zabıta turist kılığına girip taksicileri denetledi

incio
Çok merak ettim nasıl oluyor turist taklidi yapmak. Aklıma cem yılmaz'ın repliği geldi. Hani şu japoncayı çok iyi öğrenen türk. Diyorlar ya çok iyi japonca konuşuyorsunuz japon musunuz oda evet diyor. Peki gözler diye soruyorlar oda kalbin aynası diyip geçiştiriyor. Yani sarışın mavi gözlü falan herhalde bu görevdekiler yoksa istanbul taksicileri pek çok meslek erbabından iyi ingilizce biliyordur kanımca ☺️

en çok söylenen yalanlar

kelekci
Bence delikanlı adam yalan söylemez ve hatta söylememeli de ama. Bazen ama iş icabı gerçekleri çarpıtabilir. Sonuçta yine yalan olmuyor bu çarpıtılmış gerçekler ve iş için mecbur olabiliyorsunuz. Tabi ticari anlamda birini zarara uğratmayı kastetmiyorum. Müşteriye sabah sende mal diyorsun ama üretim yetişmiyor öğlene kalıyor gibi mecburi yalanlar. Yalan söylememek için yarın erkenden sende diyorsun mesela işte bu erken kime göre erken neye göre erken tartışmaya açık bir saat oluyor.

en çok söylenen yalanlar

kosskaa
#en çok söylenen yalan arasında 1.si seni seviyorum
2.si ise kankam brom işte 5 dk ya geliyorum diyip gelememek
3.sü kızgın olduğunuz kişi sizi aradığında şuan meşgulum daha sonra ara demeniz ve daha sonra aradığında da açmamaniz en son gördüğünüzde görmemiştim ya'dır bu net böyledir

adile naşit

tebessum
#adile naşit Günümüzde bu kadar doğal içten ve samimi insanlar kalmadı. Evet herkeste bir güzellik merakı aldı gidiyor. Bunun sebebi insanın kendini olduğu gibi sevememesi yaratılışı kabullenmeme. Adile annemiz hem güzelliği ile hem insanlığı ile aslında bize doğallığın ne kadar gerçek ve muazzam olduğunu göstermişti. Insan kendini sevmeli önce ona iyi davranmalı değiştirmemeli...

zabıta turist kılığına girip taksicileri denetledi

abdurrahman4751
Zabıtalar Artık çok fazla olmaya başladı Kendileri i ne zannediyorlar ki Bu Yönden Zabıtalar dayak yemeği hakediyorlar bizde turist kılığına girip bizde onlara kazık atalïm Allah kahretsin onları millet ekmek peśinde onlar ahmaklık peşinde Devlet baba buna bir çare bulmaları lazım Yoksa Feci şekilde Kavgalar çıkar Korona Felan kimse dinlermez döverler vallahi bende dahil

izmir bombası

nazli
İzmir Bomba Tatlısı İzmir'e özgü bir çeşit içi dolgulu bisküvidir. Çıtır hamuru, akıcı bir çikolata içerir. İçindeki sos yani fındık kreması bombaya lezzet verir. bol çikolata içerir çikolata sevenler için vazgeçilmex bir lezzet kesinlikle denemenizş tavsiye ettiğim hsrika bir tatlı

mangal keyfi

halm
#mangalkeyfi her pazar aile ile birlikte yapılan doyasıya eğlenilen ve vazgeçilmez mutluluklar yaşatan en eğlenceli aktivitelerdendir. Pandemi bu durumu ortadan kaldırsa ve tüm iletişim bağlarımızı koparıp bizleri evlere mahkum etse de, güzel günler yakındır.

izmir bombası

hasan51
Bomba bir izmir tatlısıdır. izmir tulumu, boyoz, kumru, izmir köfte, çıntar kızartması gibi lezzetleriyle meşhur olan izmir mutfağının tatlı kategorisinde yer alan bu efsane tatlı izmiri sevme nedenilerinden biridir İzmire gidipte bomba yemediyseniz kesinlikle boşa gitmişsiniz demektir içinde yoğun bir krema bulunur dışı ise yumuşacık hamurdan oluşur bu müthiş lezzeti kesinlikle denemelisiniz

yılbaşı yasağı

yigitfatih
#koronavirüs bu virüs ülkemize geldiği günden itibaren yaşam durdu diyebilirim insanlar dışarı çıkamaz oldu çocuklar okullarını ozlediler derslerden geri kaldılar ama şu anki durumumuzda bu virüs bitmeye geliyor inşallah en yakın zamanda biter

24 ocak kararları

eski defterler
24 Ocak 1980'de Başbakan Süleyman Demirel ekonominin yönetimini Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı Turgut Özal'a vermiş ve 24 Ocak kararları olarak bilinen tarihi kararname yayımlanmıştı. Kararlar kapsamında yüzde 32,7 oranında devalüasyon yapılarak günlük kur ilanı uygulamasına gidilmiş, 1 dolar 47 liradan 70 liraya yükseltilmişti. Kamu İktisadi Teşekküllerindeki (KİT) uygulamaya eş olarak tarım ürünleri destekleme alımları sınırlandırıldı. KİT'lerin ürettikleri ürünlerin fiyatları artırıldı, yıl sonu enflasyonu yüzde 107,2'ye oranında gerçekleşti.

b117

eski defterler
3 milyon aşı, B117...

Almanya'nın başkenti Berlin'deki Vivantes Humbold Hastanesi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan türü 'B117' nedeniyle karantinaya alındı.

ev fiyatları

melek
#evfiyatlari Günümüzde geçinmek elbette çok zor ki bunu yapan yine bizim insanlarımız. Pandemi sürecini bile fırsata çeviren onca firma var. Ev fiyatlarına gelmiyorum bile iyiki diyorum pandemi sürecinden önce taşınmışım ki ne kadar farkı oldu bilinmez. Herşeye zam gelirken maaşlar yerinde sayıyor. Ee milletin ne suçu var bunu biri açıklasın. Yağ fiyatı uçmuş gitmiş bir sene dolmadan yüzde ikiyüz zam nedir bunu halka anlatamazsınız asla geçerli bir sebep sunulmaz.

milli fırkateyn

gundem


Milli fırkateyn İstanbul, denize indirildi. Tamda bugün korsanların gemimizi kaçırması biraz manidar geldi bana. Sanırım ilerleyen günlerde milli gemimiz bu gibi sorunlarda ülkemizin adını gururlar savunur. Yerli milli savunma sistemlerini özellikle sonuna kadar destekliyorum ve emeği geçen herkesin ellerinden öperim. Bir ülkede terör ancak savunma sanayiinde dışa bağımlı olmazsa biter.

mangal keyfi

blockman
Yapıyorduk tabi pandemiden önce komşularla. Ortaklaşa et,tavuk,sucuk Allah ne verdiyse bide içecek ile ekmek. Sonrada üzerine çay keyfi. Şimdi zor tabi bu keyifler çünkü bir araya gelmek çok zararli hepimiz için. Umarım sağlıkla o günlere kavuşuruz.

azizler

blockman
Etrafımda genelde hep olumsuz yorumlar duydum ama ben çok sevdim nedense bu filmi ya. Özellikle azizin ağır denyo yeğenine bayıldım. Hoop dayı deyişi ☺️ Bunun dışında Haluk Bilginer'in süper oyunculuğuna söylenecek laf yok gene. Hatta 9 Kere Leyla dan daha çok beğendim diyebilirim.

gülay

celikci
Bu tarz şarkılar rakı sofrasında falan güzel gidiyor hüzünlü hüzünlü ama yorgun geçen bir günün sonunda trt müzikte çalıyor ya ayar oluyorum ben şahsen 😇 yahu yormayan dinledirici birkaç şarkı olsa fena mı olur. Nerede o eski Türk sanat musikisi parçaları, yeni bir sanat güneşi gelmeyecek mi ! Şaka bir yana sesi güzeldir ablamızın ama dediğim gibi tarzını sevmiyorum her zaman.

gülay

birsinema
Trt müzik kanalında şuan zevkle dinlediğim sanatçı. Acaip güzel sesi var ya. Dolu dolu bır müzik ziyafeti çektiriyor. Özellikle takvimlerden haberin yok mu şarkısı şahane. Geçiyor yıllar deyisine ayrıca hastayım.

covid aşı

blockman
Aşı olan varmı aramızda arkadaşlar bahsetsekmi biraz yan etkisi varmıdır yokmudur. Bu arada bakan Koca aşı haritası yayınlamış bugün gördüm. En çok sağlık çalışanının yer aldığı İstanbul'da 224.000 kişi aşı olmuş valla büyük rakam. Çok emek verdiler şifa olsun inşallah.

türk gemisi kaçırıldı

yakuko
Allah yardımcıları olsun zor valla. Herkes sosyal medyada ordu müdahale etsin diyor ama kim bilir hangi ülkenin hangi sınırında saldırdılar gemiye. Can güvenliği tehlikede insanların orada gemi cebelitarık tarafına getiriliyormuş galiba. Muhtemelen gemi firmasından fidye isterler korsanlar.

jason statham antalya'da

yakuko
Jason statham film çekimleri için Antalya'da bulunuyor. Five eyes adlı filmde oynayacakmış. Kendisi sevdiğimiz bir abimiz genelde kötü filmine rastlamadım. Hem aksiyon hemde komedi unsurları olan filmlerde ki iki unsuru bence bir araya getiren filmler başyapıttır yer alan en önemli oyunculardan birisidir. Aynı Otelde kalan Antalyaspor kafilesinden Adis Jahovic'in oğlu Lejs, ünlü aktörle fotoğraf çektirdi. Kırmızı beyazlı futbolcu, sosyal medya hesabından da bu fotoğrafı güçlü kol simgesi eşliğinde 'Best actor' diyerek paylaştı. Bu sayede haberde yayıldı haber sitelerinde. Bizde buraya bir not düşelim istedik film çıkınca izlerim mutlaka ölmez sağ kalırsak ☺️

türk gemisi kaçırıldı

tatlimandalina
Nijerya açıklarında bir Türk gemisine korsanlar saldırmış. Malesef ki bir Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetmiş arkadaşlar. Çok üzücü ama 15 kişide rehin alınmış. Geminin 4.kaptani gemiyi güvenli bir limana yanaştırmış. Denizcilikte zor ya valla hem ayrı kal ailenden yurdundan hem bunlarla karşılaş.

yatırım yapmak

emirhd
Yatırım yapmak insanlar genelde geleceğe yatırım yaparlar genellikle dolar, altın ve kripto paralar üzerine yapılır insanlar kendinede yatırım yapabilirler iyi yetiştirilmiş bir evlat, yapacağı şeyleri yarına ertelemeden hayatı olduğu gibi yaşamak başkaları istedi diye değil kendi isteği ile güzel işler yapmakta bir yatırımdır önemli olan insanın ne istediğini bilmesidir. Doğaya yatırım ise bir fidan dikmek çevreyi korumak bunlar yatırımın dışında sosyal sorumluluk olarak görülmeli nede olsa gidebileceğimiz başka bir dünya yok o yüzden doğayı korumalı ona yatırım yapmalıyız

hoş geldiniz, bilginizle eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol