derince harikalar sahili

blockman
Kocaeli'de yaşayan herkes bilir burayı. Bildiğiniz sahil. Fakat Derince belediyesi burada bir dönem harikalar yaratmış. Çocukları cezbedecek tüm karakterler bu sahilde yer alıyor. Yani yedi cücelerden Gargamele kadar. Fakat neden bir dönem diyorum çünkü bugün oldukça bakımsız. Hatta öyle bakımsız ki çocuklara tehlike oluşturuyor.

uzay heparı

tatlimandalina
Yahu nasıl unutulur Uzay Hepari. Zeynep Tunuslu ile evliydi hatta minik bebeği de koca genç delikanli oldu oda Uzay Hepari. Yüz cizgilerine kadar aynı babası. Vay be ne zalim bı zaman. Ben onu tanıyamadım yaşımdan dolayı fakat şarkıları ile tanır gibi oldum neredeyse. Ruhu şad olsun.

rahim nakli

mrbapan
İlk rahim nakli ardından 2.si tabiki gene Akdeniz üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde gerçekleşti. Kadavradan alınan rahim 32 yaşında doğuştan rahmi olmayan bayana aktarıldı. Prof.dr özlenen Özkan ve başarılı eşi Ömer Özkan bu ameliyatında üstesinden başarıyla geldi. Gecen yıl derya sert e nakledilen rahim ile hamile kalan genç kadin bugün çocuğunu büyütüyor.

barışma buluşması

mrbapan
İstanbul Beyoğlu'nda boşanma aşamasında olan gençleri barıştırmak için bir araya gelen grup arasında kavga çıktı ve malesef 3 kişi vefat etti. 3 vatandaşın naaşı otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumuna gönderildi.

eski defterler

nananavillera
an itibariyle üye olduğum başka bir sözlük platformu. pandemi başından beri çoğu sözlükte yazarlık yapmış birisiyim ama maalesef mart ayından beri bir sebepten ötürü bıraktım. şimdi ise bu sözlük ile geri döndüm. elim köreldi muhtemelen ama problem yok.

pisi linux

blue raven
Pisi GNU/Linux; Pisi tabanlı son Pardus sürümünü temel alan, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kullanıcılarına kurulum, yapılandırma ve kullanım konusunda kolaylık sağlamaya çalışan, onların temel masaüstü gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan, son kullanıcı odaklı bir GNU/Linux dağıtımıdır.
TÜBİTAK tarafından yürütülen Pardus tasarısı kapsamında ortaya çıkarılan ancak Pardus'un 2013 sürümünde Debian tabanına geçmesi ile birlikte TÜBİTAK tarafından geliştirilmesine son verilen pek çok Pardus tasarısının Pisi Linux kapsamında geliştirilmeye sürmektedir.
kullanımı en kolay linux - pisi linux

diyanet görevini yapabilmek için ek ödenek istedi

blue raven
(yazar: vito scaletta) kusura bakma ancak uzay madenciliği yapmaya daha çok var. ama pardus adında bir milli işletim sistemimiz var (((Pardus'un da hikayesi bir başkadır ayrı bir başlıkta tartışılması gerekir))) bu debian tabanlı işletim sistemine diyanet güncellemesi yazarak eski alışkanlıklara cevap vermeye çalışıyorlar.
diyanet işleri başkanlığı - pardus

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun