araba almak

senasizm
eskiden arabam vardı dehşet bir kaza sonucu perte çıktı. çok şükür burnumuz bile kanamadı. o günden beridir almak ve almamak arası gidip geldiğin başlık. bu arada şimdinin piyasasıyla zaten pek mümkün olmayan olgu...

çocuklarda obezite

senasizm
kalori dengesizliği ve hareketsizlik nedeniyle ortaya çıkar genelde. ilerde de diyabet, tansiyon gibi ciddi rahatsızlıklara kadar ilerler. sağlıklı beslenme ve bol aktiviteyle önüne geçilebilir. her çocuk sağlıksız besinleri sever. önemli olan sağlıklı besinleri, sebzeleri seveceği şekilde hazırlamak. tabi baskı kurmadan yapılıp, sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlıkları kazandırılmalıdır.

online fatura ödeme

kucukesnaf
Onine fatura ödemek çok kolay kullandığım hizmeti sizlerlede paylaşmak istedim herkes faydalansın, payfix e ait olan bir hizmet olup ücretsiz kayıt olarak hemen sizlerde dilediğiniz her yerden kolay fatura ödeme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Burdan faturanızı ödeyebilirsiniz tıklayın

Ayrıca yeni olan e-pin hizmeti ilede gamerler ve oyun severlere oyun kodlarını temin edebilirler.

(bkz: para gönderme) (bkz: fatura ödeme) (bkz: epin kodları) (bkz: payfix)

ininal para transferi

kucukesnaf
İninal nedir? dijital cüzdan ve fiziksel kartı olan bir hizmet olup hızlı para transferi fatura ödeme sanal pos e-pin hizmeti gibi bir sürü hizmeti bünyesinde barındırmaktadır, ücretsiz kayıt olup sizde bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Transfer ve gönderim işlemleri için link: https://www.ininal.com/ininal-cuzdan-ile-7-24-ucretsiz-para-transferi-yapabilecegini-biliyor-musun

(bkz: para transferi) (bkz: fatura ödeme)

bebek sahilde denize giren grup

eski defterler
durum maalesef bu mudur?

İstanbul Bebek sahilde denize giren yabancı uyruklu olduğu iddia edilen grup, bir kadın ile sokağın ortasında cinsel ilişkiye girerken görüntülendi.
Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Paylaşılan bir başka görüntüde ise bir kişinin bankta tamamen çıplak şekilde güneşlendiği görüldü.

panik yaratan paylaşımlarda bulunanlar

biriyilikhayali
Aklıma Levent Kırca'nın "Olacak O Kadar" güldürüsünden bir bölüm geldi. Oynadığı rolde aç-açıkta biriydi, karnını doyurmak için hırsızlık yapıp içeri girme düşüncesine tutulmuştu; ama ne zaman bir şey çalsa, ardından ona acıyıp salıyorlardı. Ama hiç bir şey de vermeden... Adam ne yaptıysa kendini içeri attıramamıştı.

Şimdiki ekonomi de insanları aynı hale koydu. Hapishanede yemekler ücretsiz olacaksa, bu söz konusu hapse girme yolu hırsızlıktan iyi; 1 ila 3 yıl yaşam mücadelesi vermeden iyi bir dinlenme arası olabilir.

9 kere leyla

senasizm
ödül almış bir oyuncunun, bu kadar profesyonel işlerinden sonra böyle bir projede yer alması açıkçası üzdü. Ben izlemedim ama şöyle bir neymiş diye baktım gerçekten hayal kırıklığı. üstelik oyuncu kadrosunda demet akbağ olan bir proje bu kadar vasat olmamalı. kadro bu kadar iyiyken çıkan iş biraz olmamış. umarım daha doğru bir senaryoyla daha başarılı projelerde görürüz bu kadroyu.

taş dökmek

senasizm
dünyanın en berbat olayı olabilir. geçmişte yaşamıştım. o böbrek ağrısı o yanma... okaliptus ağacının yaprağını kaynatın bu durumda muhakkak için. ağrısını ve taş veya kum dökmeyi hızlı gerçekleştirir. ben içtim bir iki saat içinde döktüm ve tamamen bitti. hastaneye gidince günlerde süründürüyorlar.

kudüs'te cuma namazı

nora
Kudüs... Kanayan yaramız.. mescidi Aksa ...Müslümanların ilk kıblesi.. savaş hiçbir zaman mazluma umut olmadığı gibi, zalimin de zulmünü arttırdıkça artırmasına çanak tutmakta.. yalnızca inancını yaşamak ve mescidde ibadetini yapmak isteyen kadınlar , çocuklar , erkekler ... Ölüme terkedilmiş belde , Filistin.. ufacık çocukların, masum ve mazlum kadınların, evine ekmek götürmek için çabalayan babaların, bu normal sıradan insanların ne suçları vardı .. müslümanlar olarak buna kayıtsız kalmamalı unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Eğer hemen bir şeyler yapmazsak ne vicdânımıza ne de Allah'a hesap verebiliriz..😔😔

'hala bu pandeminin bir varyant oluşturma riski altındayız'

biriyilikhayali
Birçokları için "gribin ağırcası olan" bir hastalığa karşı aldıkları "gerçekçilik dışı önlemlerle" dünya halklarını hastalıktan değil, açlıktan ölecek duruma getirdiler. (tabi ki bir kısmı için de ölümcül oldu ama bkz: geçmiş yılların gripten ölüm istatistikleri. Kısaca bu hastalık veba ile kıyaslanacak gibi değil; kısaca dünyayı kilitleyecek düzeyde bir hastalık değildi.) Bazı bireysel kayıpları önlemek adına (sadece bağışıklık tepkisi verecek kişiler gerçek bir risk altındaydı), fatura tüm dünyaya kesildi. %1'den az bir nüfusu olası risklerden korumak adına (ki ne uzmanlarca işe yaramadığı söylenen maske, ne tiyatro vs kapatmak, ne şehirler arası yolculuk kısıtı, ne ruhsat bile alamamış aşı vb her tür önlemleri olacakların önüne geçemedi) dünya halklarının komplesini ekonomik krizle çökerttiler. Tebriklerimi sunuyorum tüm ilgili ve yetkili kişilere, dünya dediğin böyle yönetilir (!)

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun