masalmasalicinde.com

eski defterler
Masal Masal İçinde

Masal Terapisi

Masal Terapisi Hakkında
Eğitim, davranış düzeltme, yetiştirme, sorunu tedavi etme, yetileri geliştirme gibi pek çok davranışsal modelin iyileşmesi , ortaya çıkması veya gelişmesi konusunda kullanılan bir psikoloji yönüdür.

Masal Terapisi Nedir?

Masal Terapisi, var olan psikolojik problem veya ihtiyaç duyulan psikolojik yaklaşımlarda kullanılan bir terapi yöntemidir. Temeli olaylar ve karşılıklı ilişkiler felsefesine dayanır.

Eğitim, davranış düzeltme, yetiştirme, sorunu tedavi etme, yetileri geliştirme gibi pek çok davranışsal modelin iyileşmesi , ortaya çıkması veya gelişmesi konusunda kullanılan bir psikoloji yönüdür.

Çocukların yetişkinler kadar kendilerini ifade edebilmeleri mümkün değildir. Masal Terapisi yöntemi ile çocuklar, kelimleri ve doğrudan iletişimi kullanmak yerine masal ve masala dayalı materyalleri kullanarak kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamında baş edemediği problemleri çözebilmeyi ve olumsuz davranışlarını değiştirebilmeyi öğrenir.

https://masalmasalicinde.com

vazgeçmek

palindrom
dünyanın en zor ama en rahatlatıcı eylemi..kimi zaman da eylemsizliği hatta. günler, geceler boyunca düşündüğümüz; bazen uğruna ömrümüzün büyük kısmını verdiğimiz takıntılar silsilesi. düzgün olsun diye uğraştıklarımız. olsun diye ter döktüklerimiz. olmasın diye çabaladıklarımız. belki hepsinden büyüğü, başarılı olma arzumuz. hepsi zihnimizdeki öğretilmiş resimler aslında. yaşam döngümüzde o resimlere uymayan her şeyle birlikte büyüyen mutsuzluğumuz ve tatminsizliğimizin yarattığı düş kırıklıklarıyla yol alıyoruz. vazgeçmeyi, "olmuyor" demeyi başarısızlıkla eşleştiren o tuhaf, kocaman, insanı bir türlü rahat bırakmayan dürtüyle harcıyoruz elimizdeki zamanı. aslında insan dönüp baktığında mutsuzluğu getiren şey neredeyse her zaman olayın kendisinden çok olaya bakış açımız. bu işi yapamıyorsun. peki. vazgeç... bir başka iş belki seni mutlu kılacak olan. üstelik daha faydalı olacaksın ve senin yerine o çırpındığın işi dolduran kişiye de sana geldiği gibi ağır gelmeyecek, çünkü bu tam onun istediği iş. bu ilişki ne yaparsan yap yürümüyor. sürekli bir şeyler oluyor, tartışıyorsun, kırgınsın, gün içinde zihnin hep onunla meşgul. içinde bitmek bilmeyen cümleler, karşılıklı konuşmalar, aynada sana bakan donuk gözlerin. vazgeç... elindeki kısıtlı ayları ya da yılları neden heba ediyorsun? neden belki de çok mutlu olacağın birisi bir yerlerdeyken veya kimbilir, yaşamına kimseyi almamak seni kendine getirip soluk aldıracakken ısrarla buna devam ediyorsun? bu evi, bu arabayı sürekli düzgün tutmaya çalışıyorsun. vazgeç... belki bu ev ya da araba aslında senin değil. seninle olmamalı. başka bir evde, başka bir arabayla daha huzurlu olacaksın belki, neden buna harcıyorsun ki tüm enerjini? çevrendeki arkadaşlar, arkadaş görünenler. zor zamanında yanında olacaklar mı bilmediğin insan toplulukları. içinden geldiği haliyle bir şeyleri anlatamadığın; yargılayıcı bakışlarından çekindiğin, senin iyi olmanı istese de asla kendisinden daha iyi olmanı istemeyecek kişilikler. vazgeç. onunla o kahveyi içmesen de olur. beraber kahkaha atabileceğin bir sürü yeni arkadaş edinebilirsin. bir şeyden vazgeçmek senin kim olduğunu değiştirmez. değer yargılarını, ahlakını, bakış açını, zekanı, kabiliyetlerini senden almaz. sana başını çevirip başka bir noktaya bakma özgürlüğünü verir...ve sen bu yeni halinle her şeyi değiştirebilirsin. bazen bir günde, bazen bir yılda ama senin için doğru olan neyse ona ulaşma şansını verirsin kendine. her güne "nasıl olacak/nasıl yapacağım/şunu yapsam olur mu/şunu söylesem ne der/şunu derse ne cevap veririm" diye başlamadığın "sen"i bir hayal etsene...

sözlüklerden sözlük eski defterler

eski defterler
Sözlüklerden Sözlük Beğenin ve kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz yeni sözlük Eski Defterler 'de hemen yerinizi alın. Gündemi takip etmekle birlikte, sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz ve düşüncelerinizi anlatabileceğiniz yeni nesil sözlükte buluşabilirsiniz.

Online sözlük platformu olmasının yanı sıra, aklınıza gelen her konu ile ilgili paylaşımlarda bulunmak ise, en önemli ayrıcalıklarından birisi. Kaliteli paylaşımları takip edebilir, sohbetlere ve yazarların diğer paylaşımlarına dâhil olabilirsiniz.

Diğer sözlük platformlarından farklı olarak, sadece popüler olan gündemdeki konular ile ilgili değil, sizi yansıtan dilediğiniz konularda da bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Eski Defterler Sözlüğünde Yazar Olun

Eski Defterler sözlüğünde yazar olun ve en doğru bilgileri paylaşın, diğer yazarlardan öğrenin. Eski Defterler sadece yorum yapabileceğiniz bir platform değildir. Aksine yazar olarak yer alarak, anlatmak istediklerinizi rahatlıkla paylaşabileceğiniz en kaliteli sözlüklerden biridir.
Günümüzde dijital bilgi aktarımının daha da arttığını söylemek mümkündür. Bir yazar olmak, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak için kaliteli yazarlar ile aynı ortamda yer almak istiyorsanız Eski Defterler ideal bir seçim olacaktır.

Her bir cümlenizin ve söylenecek sözlerinizin kıymetli olduğunun farkında olan yazar ekibimize her gün bir yenisi ekleniyor. Kendinizi geliştirmek, ilerlemek, merak ettiğiniz konular ile ilgili diğer yazarların fikirlerini öğrenmek için dilediğiniz zaman Eski Defterler' i ziyaret edebilirsiniz.

Deneyimlerinizi Paylaşın

Deneyimlerinizi paylaşın ve kendinizi özgün cümleleriniz ile tanıtın. Tarih, edebiyat, siyaset, sanat veya aklınıza gelebilecek herhangi bir konu ile ilgili düşüncelerinizi Eski Defterler sözlükte rahatça paylaşabilirsiniz.

Geleceğe iz bırakmak için kuracağınız tek bir cümle bile yeterli olacaktır. Sürekli olarak gündemi takip ediyor ancak gündem hakkında söyleyeceklerinizi dile getirebileceğiniz özgür bir sözlük bulamıyorsanız, Eski Defterler ailemize katılabilirsiniz.

Gündemdeki konular veya haberler ile ilgili düşüncelerinizi belirtmek ve yorumlarınızı paylaşmak, diğer yazarlarımızın da yararlanacağı geniş bir bilgi sahası oluşturmaktadır.

Eski Defterler Sözlük Nedir?

Eski Defterler sözlük nedir ve neler yapabileceğiniz ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşmak isteriz. Herhangi bir sosyal platformda bilgilerinizi, yazılarınızı, duygu ve düşüncelerinizi dile getirmeniz çok zor olabilir. Ancak daha özgürce hareket edebileceğiniz, düşüncelerinizi dilediğiniz gibi etik kurallar çerçevesinde cümlelere dökebileceğiniz bir yer arıyor olabilirsiniz.
Yazar olmak pek çok kişinin hayalidir. Eski Defterler ise, tam da bu noktada geliştirilmiş ve sizi ilerletecek bir sözlük platformudur. Eski Defterler 'de sadece herhangi bir konu ile ilgili paylaşımlarda bulunmanız gerekmez.

Diğer yazarların yaptıkları paylaşımlara yorum yaparak, düzeyli bir tartışma alanında yer alabilirsiniz. Yanlış olduğunu düşündüğünüz doğruları özgürce paylaşabilir ya da kendi deneyimlerinizi diğer insanlara aktarabilirsiniz.

Paylaşımlarınızın ve yorumların herkese açık olması ise, sizi yazar olarak pek çok kişiye tanıtacak en önemli ayrıcalıklardan biridir. Pek çok sayıda sözlük yazarı ile anında iletişim halinde olabilir ve diyalog da kurabilirsiniz. Sadece ülkemizin gündemini değil, dünyayı ilgilendiren konuları da tartışabilir, düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz.

Diğer yazarların deneyimlerini ve tecrübelerini okuyabilir, onları takip edebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Tamamen siz yazarların daha rahat hareket edebilmesi ve bilgiye daha hızlı ulaşabilmesi için kronolojik bir sıralama ile geliştirilmiştir.

Yazı yazmak için herhangi bir konuya bağlı kalmanıza gerek kalmadığı gibi, ilham alacağınız pek çok sayıdaki yazarımızın paylaşımlarına da göz gezdirebilirsiniz. Objektif bir bakış açısı kazanabileceğiniz, sıradan bir konu hakkında bile insanların neler düşündüğünü yakından takip edebileceğiniz Eski Defterler platformunda sizler de yazar olabilirsiniz. Bilginin peşinden giden, özgür, gündemi takip eden ve kendinizden bir parça bularak kendinizi yansıtabileceğiniz Eski Defterler 'de siz de yer alabilirsiniz.

eski defterler olarak biz

eski defterler
Eski Defterler Olarak Biz Sence Kimiz ve hakkımızda merak ettiğiniz tüm detayları sizler için derledik. Eski defterler ailesi olarak kendimizi, çok rahat hissedebileceğiniz yeni nesil bir sözlük platformu olarak tanıtabiliriz.

Yeni bir oluşum olarak karşınıza çıkıyor olsak da bir sözlükte ne arıyorsanız her şeyi sizler için düzenlediğimizden emin olabilirsiniz. Gerek teknik detayları ve alt yapısı, gerekse donanımı ve kolay kullanılabilir ara yüzü ile en seçkin kullanıcılarımızla yola devam etmekteyiz.

Hem sosyalleşmek, hem de bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz ve gündemden haberdar olabileceğiniz kaliteli bir sözlük arayışı içinde iseniz doğru yerdesiniz.

Eski Defterler İle Doğru ve Güncel Bilgiler

Eski defterler ile doğru ve güncel bilgiler sizleri bekliyor. Sadece gündem ile ilgili değil, geçmiş ve geleceği ilgilendiren tüm konularda özgün bir yazar olmak şaşına sahip olabilirsiniz. Eski Defterler sözlük yazarları arasında yerinizi alabilir ve bilgi paylaşımlarında bulunabilirsiniz.
Eski Defterler düzenli bir bilgi aktarımı ve tartışma alanı oluşturmak için, uzun yıllar süren bir alt yapı araştırması sonucu geliştirildi. Dijital dünya içerisinde duygu ve düşüncelerinizi sansürsüz bir şekilde, kaliteli bir ortamda dilediğiniz gibi paylaşmak ve sesinizi duyurmak için Eski Defterler ideal bir seçim olacaktır.

Sesinizi Duyurun!

Sesinizi duyurun ve gündem hakkında söyleyecek sözlerinizi herkesle paylaşın. Eski Defterler ailesi olarak hedeflemiş olduğumuz tek şey, özgür bir bilgi aktarımı ve düşüncelerin paylaşılacağı bir alan oluşturmaktır. Bu platformun hazırlanmasında siz yazarlarımızın paylaşımları da en büyük desteklerden biridir. Birlikte büyüyeceğimizi bilmenizde yarar olacak.
Çünkü her bir yazarımız ve paylaştıkları sayesinde Eski Defterler platformu da giderek yükselecek. Sadece ülkemizin gündemi, geçmişi, en çok merak edilen konular hakkında değil, dünyayı ilgilendiren tüm konular ile ilgili mutlaka söyleyecek bir sözünüz vardır.

Düzeyli ve kaliteli bir bilgi, duygu ve düşünce aktarımı yapmak için, kendi yazılarınızı dilediğiniz gibi Eski Defterler 'de paylaşabilirsiniz. Üstelik beğendiğiniz veya yanıtlamak istediğiniz diğer yazarlar hakkında yorum yapabilirsiniz.

Eski Defterler'e Katılarak Özgürleşin!

Eski Defterler'e katılarak özgürleşin ve dilediğiniz gibi düşüncelerinizi paylaşın. Eski Defterler yeni nesil sözlük ailemize katılmak için, yazar isminizi belirlemeniz yeterli olacaktır.
Sitemiz üzerinden hemen “Yazar ol” kısmını tıklayarak ailemize giriş yapabilirsiniz. Sadece gündeme yön veren konular ile ilgili değil, aklınıza gelen her bir düşünceyi kendi özgür cümleleriniz ile paylaşabilirsiniz.

Takip ettiğiniz ve paylaşımlarını beğendiğiniz yazarların cümlelerini de kendi sayfanızda paylaşma özgürlüğünüz bulunmaktadır. Eski Defterler ailemizin en çok dikkat ettiği konulardan birisi de etik ve ahlaki değerledir.

Yazarlarımız duygu ve düşüncelerini paylaşırken, ailemiz de tüm kurallar eşliğinde gerekli kontrolleri yapmaktadır.

Kendinizi Anlatmanın En Özgür Yolu

Kendinizi anlatmanın en özgür yolu olarak Eski Defterler en doğru adres olacak. Sanat, tarih, edebiyat, gündemden haberler, ekonomi veya dilediğiniz tüm konular ile ilgili özgürce paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dilerseniz gündem hakkında konuşan yazarlarımızın yazılarına göz gezdirebilirsiniz. Kişisel sayfanızda kendi yazılarınızı diğer yazarla paylaşarak, kendi gelişiminize de katkıda bulunabilirsiniz. Kalemine güvenen herkesin bir arada toplandığı Eski Defterler sözlükte yer almak, dijital dünyada özgürce cümlelerinizi paylaşmak için en güzel fırsattır.
Popüler ve yeni nesil bir sözlük olarak yer aldığımız dijital dünyada sadece seviyeli bir bilgi aktarımı yapmak esas amacımız. En yaratıcı düşüncelerinizi, fikirlerinizi paylaşmak, hakkında konuşmak istediğiniz konuları gündeme getirmek için, özgürce yazılarınızı paylaşabileceğiniz Eski Defterler'e sizleri de bekliyoruz.

Dilerseniz yazılarınızı yazarak kaleminizi güçlendirebilir, dilerseniz Eski Defterler 'de vakit geçirerek bilgilerinizi güçlendirebilirsiniz.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun