pisi linux

blue raven
Pisi GNU/Linux; Pisi tabanlı son Pardus sürümünü temel alan, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kullanıcılarına kurulum, yapılandırma ve kullanım konusunda kolaylık sağlamaya çalışan, onların temel masaüstü gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan, son kullanıcı odaklı bir GNU/Linux dağıtımıdır.
TÜBİTAK tarafından yürütülen Pardus tasarısı kapsamında ortaya çıkarılan ancak Pardus'un 2013 sürümünde Debian tabanına geçmesi ile birlikte TÜBİTAK tarafından geliştirilmesine son verilen pek çok Pardus tasarısının Pisi Linux kapsamında geliştirilmeye sürmektedir.
kullanımı en kolay linux - pisi linux

diyanet görevini yapabilmek için ek ödenek istedi

blue raven
(yazar: vito scaletta) kusura bakma ancak uzay madenciliği yapmaya daha çok var. ama pardus adında bir milli işletim sistemimiz var (((Pardus'un da hikayesi bir başkadır ayrı bir başlıkta tartışılması gerekir))) bu debian tabanlı işletim sistemine diyanet güncellemesi yazarak eski alışkanlıklara cevap vermeye çalışıyorlar.
diyanet işleri başkanlığı - pardus

korona aşısı bim'de

mrbapan
Çok iyi ya çok güldük. Artık aglancak halimize mi gülüyor olduk yoksa. Aşılar önemli arkadaşlar ihmal etmeyelim aman aman. Sorumluluk olarak kabul edilmeli insan oğluna katkı en önemlisi. Dünyada herkes olmadan bitcek gibi değil işin aslı.

paylaş benimle

celikci
Psikolog Gökhan Çınar sunumu ile izliyoruz. Kendisinin sanırım exxen kanalında bir programı var hali hazırda. Hayatta büyük zorluklar ile karşılaşmış insanlarımızın hayat hikayelerini aktarıyor. Baya spesifik olaylar yanlız öyle öylesine değil.

kuşadası plaj

incio
Kuşadası'nda sahil hattında logar patlamasını görmeyen yoktur artık sanırım. Yani nasıl kötü bir durum olmuş. Evet insanlar var o an plajda doğru mide bulandırıcı bir olay ama birde deniz canlıları var. Çok üzüldüm gerçekten. Yetkililerin her plajda gereken önlemleri alması lazım.

senin hikayen

incio
Başrollerinde Nevra serezli, Timuçin Esenin yer aldığı tatlı mı tatlı bir film. Bir babaanne torun ilişkisi anlatılıyor aslında. Ama bunun yanında genç bir çiftin hayatının bir çocuk ile nasıl değiştiğini de izliyoruz. Seviyorum ben bu tür filmleri sıkmayan hemde bir aile kokusu içeren.

türkiye varyantı

vito scaletta
(yazar: blue raven) istikrarın aynı partinin başta kalması olduğunu sanan bir anlayış var başımızda, sence iplerler mi halkın ne istediğini? Yaz sonunda turizmde ortalamaya göre azıcık düşüş olursa 9 ay kapanma hayırlı olsın.

Açıkçası aşı politikası düzgün devam ettirilebilse vaka sayılarının zaten hiçbir önemi kalmaz. Ölüm oranı ve ağır atlatan sayısı az olduktan sonra vaka sayıları problem teşkil etmez ama işte ne desek boş...

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun