kriz

omer
TÜSEDAD Başkanı Açıklaması:

"Raftaki pastörize sütün litresini şu anda 8-9 lira, nisanda 1 avro yani 15-16 lira civarında olacak. En az yüzde 30 en kötü senaryoda yüzde 40 fiyatı artabilir. Dolar daha da artarsa fiyat daha da yükselir. Karkas ette 60 TL olan fiyat 80 liraya çıkabilir, kıyma da 120 lira olur."

tff'den ferdi kadıoğlu kararı

danisman
Ferdi Kadıoğlu'nun Türkiye A Milli Takımı'nda oynama kararı, FIFA nezdinde resmiyet kazandı.
TFF'den yapılan açıklamada: “Ferdi Kadıoğlu'na Ay-Yıldızlı formayla nice başarılar kazanacağı bir millî takım kariyeri diliyoruz” dendi. Hem genç oyuncu için hem de oynayacağı takım için başarılar diliyoruz. Muhakkak ki bastakiler ışık görmüştür gençte. Aydınlık dolu günler diliyoruz.

gaziantep'te yoğun kar yağışı

danisman
Gaziantep'te bir itfaiye personeli, yoğun kar yağışı nedeniyle ameliyat olması gereken, hastaneye gidemeyen hasta kadını 500 metre sırtında taşıyarak önce itfaiye aracına bindirdi, sonra da hastaneye yetiştirdi. Zor günlerimizde, çoluk-çocuk, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden herkesin yardımına koşan tüm personelin de Allah yardımcısı olsun ve onlardan Allah razı olsun.

göçmenlerin hazin sonu

danisman
Kanada'dan ABD'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan ikisi çocuk 4 düzensiz göçmen sınırda donarak öldü. Göçmen sorunu bir ülkenin sorunu değil; Dünyanın sorunu veya küresel bir sorundur. Dolayısıyla bu sorunu çözmek sadece bir ülkenin alacağı önlemlerle çözülebilecek bir durum değildir. Top yekün alınacak önlemlerle bu tarz sorunların önüne geçilebilir. Tez zamanda yer altı ve yeryüzü kaynaklarını eşit bir şekilde kullanması için bütün insanların, adaletin ve hoş görünün hakim olduğu bir dünyada yaşaması dileklerimle...

baltayla okula gelen veli

danisman
İstanbul'da baltayla okula gelen ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan veli, tekrar gözaltına alındı. Bir zahmet böyle sözde veliler hapisten hiç çıkmasın. Böyleleri hem sosyopat hem de psikopat oldukları için çocuklarını da çok boyutlu olarak olumsuz etkileyebiliyor. Etrafta canlı bomba olarak dolaşmalarındansa hapiste ya da TRSM'lerde olmuş olmaları en doğru karardır.Saglikli ve güvenilir bir ortam için bu tarz uygulamalar şart.

sezen aksu'nun ütopyası

danisman
Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısında geçen "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e..." Tövbe haşaa... Sözleriyle gündem olan Sezen Aksu'nun, yoğun bir tepkiyle karşılaşması sonucunda yazılı olarak açıklamada bulundu. Gelen tepkilere" Avcı" ve " hop dedik" parça yazılarıyla yanıt verdi. Neymiş burda anlatılanlar, inasanların dolayısıyla memleketin sorunlarını dile getirmek için sergilenmiş olduğu bir durummuş. Yıllardır şarkılarınla büyüdü birçoğumuz Sezen Aksu, seni dinleyenler sayesinde sen bu noktaya gelebildin, sana verilen değer ve saygı sayesinde. Unutma ki inanç konusu insanoğlunun en hassas olduğu konusudur. Bir insanı inancı üzerinden cok rahat vurursun ve aynı zamanda inancına dil uzattığın zaman aynı şekilde vurulursun. O yüzden mecaziymiş, gerçekmiş... Hiçbir zaman insanı hassas olduğu bir konu üzerinden vurmaya çalışmasın kimse, sonucu hüsran oluyor yoksa. Hak dini ve güzelliğin simgesi İslam dini dinimizdir, Hz Adem ve Havva atalarımız, yüce Allah da yaraticimizdir. O'ndan geldik ve bütün dönüşler yine O'na olacaktır. Herkes haddini bilsin, duyurulur...

medipol başakşehir maçı

danisman
Spor Toto Süper Lig'de oynanan Medipol Başakşehir - Göztepe mücadelesinde geçtiğimiz hafta trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık unutulmadı. Müsabakanın 6. dakikasında reklam panolarında Çalık'ın fotoğrafının yanında 'Kalbimizdesin Ahmet Çalık' ibaresi yer aldı. Öte yandan Başakşehir taraftarı da Çalık için tribünlerde pankart açtı. Genc de yaşta aramızdan ayrılan Ahmet Çalık'a Allah'tan rahmet sevenlerine başsağlığı; onu unutamayan vefalı dostlarına da başarılar diliyoruz.

camdan

omer
İçkievinden çıkınca
Camdan
demin oturduğum yere
baktım.

Sigara paketimi
masada unutmuşum.
Sandalyede
Tıpkı benim gibi
Oturuyor boşluğum.

Bir eli alnında
benim gibi.
Ama
biraz daha mı hüzünlü?
Otururken de
Biraz daha mı çıkarıyor
kamburunu?

Biraz daha mı benziyor
babama?

Bir yaş büyüğüm babamdan
ve rüzgar
bir törendeki gibi
çekiştirir durur
yağmurluğumu.

-süreya

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun