confessions

blockman

1. nesil eli kalem tutan - tabib - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 136
  2. takipçi 0
  3. puan 7322

fedai öğretmen

blockman
Atanamayan öğretmenler sorunu bu ülkenin kanayan sorunu. Her yıl gencecik körpe öğretmenler yaşamına ya son veriyor ya da bu tür kazalar ile bize veda ediyorlar. Çok acı çok. Allah rahmet eylesin öğretmenim hakedemedi bu ülke seni ve senin gibi eğitimcileri.

çocuk enfeksiyon hastalıkları

blockman
Çocukların aşılanması muhabbeti git gide artıyor. Çocuklar çok uzun süre bir araya geldi. Hatta kurallara tam uyan ailelerin çocukları ilk kez topluluğa girdi. Burnu akan öksüren hepsi bir arada. Şimdi birde aşı olayı var. Yapılacak mı yapılmayacak mı belli değil. Belki de aşı olursa çocuklar bu sıkıntılar da sona erer kimbilir.

kamp hayatı

blockman
Yahu bir ben sevemedim sanırım bu kamp mantığını.Neden insan o kadar dar bir çadırda tatil yapar ki? Tuvalet imkanı zor yemek zor börtü böcek tehklikesi derken beni hiç açmıyor anlayacağınız. Ama seven ve gibi haline getiren kişilere de saygım var.

oxford araştırması

blockman
Oxford üniversitesi yaptığı aciklamada yapılan araştırmalara göre covid 19 aşısını olanların virüsün bulaşma hızını arttırdığını belirtmiş.Ne olcak peki şimdi kafalar iyice karıştı çorba olduk.Yani yakında aşılar bir işe yaramadı derlerse hiç şaşırmayın.

manavgat yangın

blockman
Malesef Manavgattaki yangın bugün bizi çok üzdü. Şuan Antalya Manavgat ilçesinde çıkan yangın rüzgarın hız kazanması ile daha da geniş bir alana yayıldı. Antalya birde sebze meyvenin kalbi olunca hasar daha da büyüdü. Allah yardımcıları olsun gerçekten çok zor bir durum.

derince harikalar sahili

blockman
Kocaeli'de yaşayan herkes bilir burayı. Bildiğiniz sahil. Fakat Derince belediyesi burada bir dönem harikalar yaratmış. Çocukları cezbedecek tüm karakterler bu sahilde yer alıyor. Yani yedi cücelerden Gargamele kadar. Fakat neden bir dönem diyorum çünkü bugün oldukça bakımsız. Hatta öyle bakımsız ki çocuklara tehlike oluşturuyor.

müsilaj

blockman
Müsilaj bu yıl insanların deniz konusunda baya bir seçici olmasına sebep oldu. Özellikle cilt hastalıklarına sebep olabilir korkusu oldukça tedirgin edici. Aslında yaz dönemindeyiz ve uzmanların bu konuda açıklama yapması gerektiğini düşünüyorum.

çocuklarda öksürük

blockman
Çocuklarda özellikle mevsim geçişlerinde oldukça fazla görülen öksürük nöbetleri aileleri çok huzursuz eder. Bu öksürük haline en iyi gelen şudur diyebilecegimiz birşey malesef yok. Ama tabi bir kaç püf nokta söylemek mümkün. Bunlardan biri bulunulan ortamın iyice havalandırılması ve çocuklara bol sıvı yani su tukettirmek. Bunun dışında bitki çayları da iyi bir şifa kaynağı olabilir.

türk kahvesi

blockman
Özellikle sosyal medya hayatımızın her alanında yer aldıktan sonra kahve bile daha bı kiymetlendi. Hatta ve hatta kahve fincanıda. Kahve resimleri eklemek story atmak bir moda oldu. İnsanlar bazen nisbet için story atar hale geldi.

ormanya

blockman
Bu pandemi günlerinde nefes almak isteyen ormanyaya gelmeli. Elbette burada da kuralları önemsemek lazım ama en azından kapalı alan kalabalığından uzakta bir mekan. İstanbuldan kaçmak için oldukça ideal. Yeşillik ve huzur bir arada.

mancarlı pide

blockman
İçinde ıspanak ve nane var. Mancar otu diye bir ot da var aslında ama çok nadi rastlanıyor. Bu pide oldukça vitaminli resmen bir vitamin deposu. Çok sever çocuğum için de sık sık yaparım. Kocaeliye gelenler mutlaka denesin derim.

bebek mamaları

blockman
Ne çok para verdik zamanında. Ne yapalım mecburi sebepler işte. Ben evolvia mama ye tercih ettim. Şeker oranının az olması tercih sebebim oldu. Bebelac gibi mamalar çok şeker içeriyor malesef. Bebekleri şişiriyor kof kilo yapıyor. Ne gerek varki minicik vücutla oynamaya.

goranje

blockman
Enplus ürünlerinden birtanesi. Anlaşılacağı üzere ithal bir marka. Ben çok övgülerle bahsedildiği için alışveriş yaptım bu markadan fakat hiç memnun kalmadım. En plus ürünleri ile genelleme yapmak doğru değil ama bu markadan memnun kalmadım servis ağı kısıtlı artı parçaları çok pahalı.

ramazan

blockman
Ve sonunda 11 ayın sultanı Ramazan geldi. Geçen yıl oldukça buruk geçen ramazanı malesef gene öyle karşılıyoruz. Hani derler ya nerde o eski ramazanlar diye hakikaten durumumuz öyle oldu. Hiç birimiz tahmin etmezdik değil mi salgın olcak dünyada milyonlarca insan ölecek ve biz kafamızı camdan bile uzatamayacağız diye.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun