confessions

blockman

1. nesil okur yazar - müddet-i tahsiliye - okur yazar -

  1. toplam entry 114
  2. takipçi 0
  3. puan 4372

goranje

blockman
Enplus ürünlerinden birtanesi. Anlaşılacağı üzere ithal bir marka. Ben çok övgülerle bahsedildiği için alışveriş yaptım bu markadan fakat hiç memnun kalmadım. En plus ürünleri ile genelleme yapmak doğru değil ama bu markadan memnun kalmadım servis ağı kısıtlı artı parçaları çok pahalı.

ramazan

blockman
Ve sonunda 11 ayın sultanı Ramazan geldi. Geçen yıl oldukça buruk geçen ramazanı malesef gene öyle karşılıyoruz. Hani derler ya nerde o eski ramazanlar diye hakikaten durumumuz öyle oldu. Hiç birimiz tahmin etmezdik değil mi salgın olcak dünyada milyonlarca insan ölecek ve biz kafamızı camdan bile uzatamayacağız diye.

bekarlık sultanlık

blockman
Kimine göre evet. Ama ben hayır diyorum. Çünkü aile kurmak çok güzel. Tartışma yada büyük boyutta kavgalar olsada bence tatlı bir tadı var aile olmanın. Bazen yokluk bazen çok varlık olur ama birbirine kenetlenirsin. Hele birde meyvesi varsa deymeyin keyfine.

ahkam

blockman
Ahkam kesenler hep aynı tipler. Bence hiç bişeyden haberdar olmayıp da bilmiş davrananlar. Özellikle pandemide bu tipler oldukça gündemde. Hatta ve hatta hergun 100 200 kişi ölürken koronavirüs yok diyenler bana bişey olmaz diye ahkam kesenlerde oldu. Neler duydu bu kulaklar.

ramazan'da paket servis

blockman
Peki iftarda siparişler nasıl yetişecek. Malum ki restaurantlar sadece paket servis yapacak ramazanda. Ama bizim kurye sayımız belli çalışma hızımız belli diyen işletmeler bu konuda bir çare arıyorlar. Sonuçta gerçekten zordalar ve aylardır sıkıntı yaşıyorlar. Allah yardımcıları olsun onlarda baya sekteye uğradı.

kongre eleştirisi

blockman
Akp kongresinin kalabalik olması ile ilgili bir çok elestiri gündemde malum. Sağlık bakanı Fahrettin Koca bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve bu konuyu sürekli konuşmanın ya da gündeme getirmenin kimseye bir katkısı olmadığını belirterek tepkisini gösterdi.

minik yavru kediler

blockman
Bulunduğum semtte belediye kedilere bir çatı olsun diye minik kutular tasarlamış ve dağıtmış mahallelere. Fakat mahalleli bundan rahatsız koku oluyormuş bura ciftlikmi bilmem ne. Yani ne zararı varki size? Hatta kutuları çöpe atanlar var. Biraz anlayış yahu. Ne ayıp.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun