confessions

tatlimandalina

1. nesil eli kalem tutan - üstad - eli kalem tutan -

  1. toplam entry 218
  2. takipçi 1
  3. puan 13112

gram altın

tatlimandalina
Merkez bankasındaki hareketlilik ceplere fena yansıdı. Dolar Euro derken gram altında 543 TL ye ulaştı. Rekor bir yükseliş. Allah borçluların yardımcısı olsun hepimiz hergun para kazandığımızı sanarken aslında büyük kayıp içindeyiz.

facebook mu twitter mı daha çok kullanıyorsunuz

tatlimandalina
Geçtiğimiz gün yaşanan Facebook Instagram ve WhatsApp'ı çökmesinden sonra bu tarz karşılaştırmalar sıkça yapılır oldu. Bir siyasi göndermede gazetelerden geldi arkadaşlar. Haberde okuduğuma göre ak partililer daha çok Facebook kullanırken, CHP'liler daha çok Twitter kullanıyor. Bana çok saçma geldi ama ben ikisinide çok fazla aktif Kullanmıyorum peki siz en çok hangisini kullanıyorsunuz?

kitap fiyatları

tatlimandalina
Burda okul kitaplarından bahsetmiyorum. D&r mağazasını gezdim uzun süre sonra şöyle baktım kitaplara ama fiyatlar dikkat çekici. Çok sevdiğim bir yazarın kitabını bekliyordum epeydir. 50 tl ye satın aldım. Oldukça pahalı geldi.Elbette uzun süreli bir emek var şüphesiz ama.fiyatlar biraz fazla degilmi?

kaktüs bakımı

tatlimandalina
Çiçek bakımı zor iş. En kolay çiçek bakımında akla ilk skulent kaktüs cinsi gelse de gene de özen ve zamanlama istiyor. Kaktuslerin bakımı düzenli olarak yapılırsa güzel sonuçlar alınır. Mesela maya ile bakım baya rövaçta. Bir litre suya bir paket instant maya sonra fısfıs. Bunu 3 haftada bir tekrar yaparsak bakım tamamlanmış olacaktır.

selçuk yöntem

tatlimandalina
Buda bir yöntem yani. İşletmeci reklamın iyisi kötüsü olmaz demiş. Elbette pek hoş olmamış bu durum. İzinsiz fotoğraf kullanmanın affedilir bir yanı yok gibi. Ama bence bu kadar önemli bir sanatçının hemen dava açması da ne bileyim işte. 150 bin tl bu tostçu için iyi olmayacak sanki.

diyanet işleri sosyal medya açıklaması

tatlimandalina
diyanet işleri başkanı görevinde bulunan sayın erbaş demiş: "sosyal medyanın kullanımıyla alakalı yasal bir mekanizma, ötelenemez bir zorunluluk." yahu diyanet işleri başkanına mı kaldı sosyal medya kullanımı yasasını savunmak iyice garip bir ülke olduk. neyse fazla konuşmayayım bu yasa bizi de görürü sonra maazallah.

cehaletin özgüven bulduğu zamanlar

tatlimandalina
Trafikte her zaman dikkatli olmak lazım heleki şu salgın hastalık dönemlerinde. İnsanlar zaten sinir krizi içerisinde bir de trafikte birbirimize girip ortalığı karıştırmanın alemi yok. Hele bir de İstanbul gibi trafiğin bol olduğu bir metropolde bunu yaparsanız muhtemelen arkanızda kuyruk olan yüzlerce arabadaki insanın ahını da almış olursunuz. O yüzden akıllı olun sayın şoförler, ah almayın.

cüneyt özdemir

tatlimandalina
Cüneyt Özdemir yaptığı açıklamada bir vali eğer 3 milyon liralık makam aracına biniyorsa iban yardımı yapmayacağını belirtti. Yani elbette el birligi yapmak lazım yaraları sarmak lazım ama gazeteci Cüneyt Özdemir'in yaptığı bu açılmaya da katılmamak şahsi görüşümce pek mümkün değil.

yanan alanlara imar

tatlimandalina
Olay aslında Bodrum güvercinlik bölgesindeki otel. Muhalefet zamanında buranın yandığını ve asla imara açılmayacaktı iddiasına tepkili. Hani açılmayacaktı? Soru bu. Malesef iç acıtıyor böyle görüntüler. Normal de anayasaya göre yanan alanlar tekrar yesillendirilir imara açılmasına izin verilmez. Bakalım şimdi ne olacak zaman icerisinde görcez
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun