confessions

tatlimandalina

1. nesil okur yazar - tabib - okur yazar -

  1. toplam entry 136
  2. takipçi 1
  3. puan 6212

ihlalleri delenler

tatlimandalina
Bide şey var dimi sokağa çıkma yasağını delen vatandaşın yakalanması ama polisin bazen bir taşla iki kuş vurması. Mesela geçen gün haberlerde izledim adam yasağı deliyor sokakta geziyor virüs zaten umurunda değil bı bakılıyor ki asker kaçağı. Hadi bakalım birde buradan yak.

aşı yan etkileri

tatlimandalina
Annem 50 yaşında oda sinovak aşısını oldu. Aslında kendisi tansiyon hastası ilaç kullanıyor ama alerjik durumu olmadığından aşıyı oldu sağlık ocağında. Fakat çok ciddi baş ağrısı ve kol uyuşması yaşadı. Bence annem gibi sıkıntılar yaşayanlar aşıdan sonra istirahat etmeli hatta mümkünse tam teşekküllü hastanede aşı olmalı diye düşünüyorum.

çin aşı

tatlimandalina
Çin sinovak aşısı olanlara virüs bulaştı ama yoğun bakım ihtiyacı çok şükür ki tespit edilmemiş. İstanbul üniversitesi öğretim üyesi bu durumun aşının başarılı olduğunu gösterdiğini belirtmiş. Çok şükür ki artık verimli sonuçlar alıyoruz. Çünkü 65 yaş üstü hasta sayısı baya azalmış. Güzel haberler umarım devam eder.

aşı

tatlimandalina
55 yaş üstü aşılanmaya başlandı. Bu grup için eşlere aşı hakkı tanınmadı. Malum ki 60 yaşta eşlere birlikte aşı yapıldı. Hastanelerde uzun kuyruklar oluştu. Demekki artık gittikçe bilinçlenme var bu baya güzel bir durum.

23 nisan

tatlimandalina
Geçen yıl bu zamanlar bu hafta nasıl bir heyecan vardı özellikle çocuklu evlerde süslemeler balonlar resimler yazılar kesme biçme işleri. Süsledik evlerimizi ve evde kapalı da olsa bayramımızı kutlayalım dedik. Ne çabuk geçmiş 1 yıl inanılır gibi değil.

firdevs hanım

tatlimandalina
Aşkı memnu dizisinin kilit ismi. İlginç kıyafetleri kokoş yapısı ama bir o kadarda güzelliği ile kazındı hafızalara. Kızlarının varlıklarından ve hayatlarından istifade eden gösterişli anne. Bir türlü naif olmayı başaramadı ve dizinin sonunda malesef herşeyini kaybetti.

araba almak

tatlimandalina
Tam bir karmaşa. Kilometresi ayrı dert değişen parçası ayrı boyası ayrı. Selde kaldımı boyası bozuldumu tepesine dolu düştü mü ? Hepsini düşünmek lazım tartmak lazım. Sonuçta büyük meblağ veriliyor kolay değil. Zaten Türkiye şartlarında sokakta araba olması da ayrı bir endişe.

güvensiz maske

tatlimandalina
Haberlerde 41 maske markasının güvensiz çıktığı yazıyor. Yahu zaten belli incecik kumaştan yapıyorlar. Adamlar sağlıkta bile önemsemiyor merdiven altı yapıp geçiyor. En sağlamı sanırım çakmak deneyi. Çakıyorsun çakmağı ve ağzında maske varken üflüyorsun. Nefes maskeden geçip çakmağı söndürüyorsa geçmiş olsun.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun