confessions

eski defterler

1. nesil yönetici - tüm-yazar - yönetici

  1. toplam entry 1215
  2. takipçi 13
  3. puan 42858

ne doktorlar ne mühendisler istedi de eski defterler yazarıyım

eski defterler
Doktorların, Mühendislerin Tercih Ettiği Sözlük: Eski Defterler

Yepyeni bir sözlük anlayışı ile oluşturulan platform, doktor ve mühendislerden oluşan moderatörleri ile kaliteli hizmet veriyor.

2099'dan dahi bakıldığında, bugünün paylaşımlarının görülecek olduğu Eski Defterler kaliteli paylaşımları ile dikkat çekiyor. Farklı meslek gruplarının hem deneyimlerinden bahsettiği hem de paylaşımlarda bulunduğu bir ortam. Platformun farklı meslek gruplarından oluşması hem bilgi yelpazesini genişletiyor hem de argo kullanmak, küfürlü konuşmak gibi istenmeyen durumların da önüne geçiyor. Kontrolleri yapan moderatörlerin de farklı meslek gruplarından olması sağlanarak, profesyonel ve kaliteli bir ortamın oluşturulması sağlanmıştır. Tercih ettiğiniz online sözlük sayesinde hem bilgiye erişim kolay olacak hem de siz de farklı paylaşımlar da bulunabileceksiniz.

Eski Defterler'de Yazarlar Hangi Meslek Gruplarında?

Online sözlük için kalitenin yakalanması, aynı zamanda meslekleri aynı olan kişilerin bir araya getirilmesi ile oldu. Çok sayıda meslek grubu olmasının yanı sıra, ortak fikirleri olan, ortak paylaşımlarda bulunabilecek olan yazarlar bir araya geldi. Siz de yazar olarak, meslektaş olduğunuz kişiler ile anılarınızı paylaşabilir, deneyimlerinizden konuşabilirsiniz. Sözlük tamamen kişilerin paylaşımları için oluşturulmuştur. Güncel konuların da yer alması için uygun başlıkların açılması sağlandığında, düşünce olan birbirini destekleyen kişilerin bir arada yer aldığı keyifli yazışmalar ortaya çıkacak. Farklı alanlarda kendisini yetiştirmiş olan mesleklerden insanların bilgi ve deneyiminden faydalanma şansınız da olacak.

Eski Defterler Moderatörleri arasında doktorlar var…

Doktorların bilgi ve deneyimini paylaştığı, ayrıca gündemde olan sağlık konuları ile alakalı en doğru bilgiyi verdiği bir platformda siz de yazar olabilirsiniz. Eski Defterler yöneticileri farklı mesleklerden seçilerek, yazışmaların geniş bir konu yelpazesinde olması desteklenmiştir. Farklı meslekler için de uygun olan bir platform olduğundan, siz de deneyimlerinizi paylaşmak adına giriş yapabilirsiniz.
En çok mühendisin yer aldığı platform: Eski Defterler
Online sözlükler arasında mesleki açıdan dikkat çekmeye devam eden Eski Defterler, çok sayıda mühendis yazarı ile gündemin nabzını tutmaya devam ediyor. Gelecekte geçmişe bir ışık olacak. Tarihler arası yolculuğun ilk adresi olmayı hedefleyen sözlükte, çok sayıda mühendis de var. Yapılan paylaşımlar mühendisler gerek iş ortamı gerekse mesleki deneyimleri ile son derece keyifli oluyor. Sizin de ilginizi çeken paylaşımlar olacağından giriş yaparak okuyabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz yapacağınız paylaşımlar sayesinde siz de merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabileceğiniz başlıklar açabilirsiniz.

Eski Defterler'e Avukatlar da yazıyor…

Paylaşım konusunda tercihini online sözlükler den yana kullanmış olan pek çok avukatta Eski Defterler'de. Farklı paylaşımlar, deneyim, yaşanan olaylar hakkında anında paylaşım yapanlar arasında. Sizin de hemen bilgi alma şansınızın olduğu, anında size sunulacak olan pek çok başlık ile yorum yapabilme imkanı tanıyan sözlükte keyifli zaman geçirmeniz mümkün. Giriş yaparak, siz de kendi paylaşımlarınızı rahatça yapabilirsiniz. Sözlüğün kalitesinden ödün verilmeden, sizlere yüksek standartta bir hizmet sunulmuştur.

Eski Defterlerin Kalitesi Yazarlarından Geliyor…

Çok sayıda yazarı olan online sözlük, argoya yer vermeden tamamen samimi paylaşımlar içeriyor. Kuralların yığınla olmadığı, ancak başkalarını da rahatsız etmeden yer alabileceğiniz şekilde oluşturulmuştur. Peki, kaliteli sözlük standardı nasıl sağlandı? Bakıldığında yazarlar, yöneticiler, moderatörler konusunda en iyi sonucun alındığı sözlük olduğu görülür. Çünkü aralarında mesleki anlamda kendisini yetiştirmiş, bu alanda çok fazla deneyimi olan kişiler yer alıyor. Bu sayede sözlükte yazmak, bir şey paylaşmak çok daha keyifli ve kaliteli oluyor. Yönetici seçimi, yazarların tercihi ile kaliteli bir platform olması sağlanmıştır. Siz de giriş yaparak inceleyebilirsiniz.

Sözlükte küfürlü paylaşımlar, argo sözcükler yok!

Küfürlü paylaşımların olmaması hem her paylaşımın öne çıkması hem de kimsenin rahatsız olmadan okuma yapması açısından önemlidir. Eski Defterler sözlük kuralları her zaman kimsenin özgürlüğünü kısıtlamadan bir hizmet sunmayı hedefler. Bunun için de kişilerin sözlükte hiçbir şekilde argo kelimelere yer vermeden paylaşımda bulunması memnun edicidir. Kaliteli paylaşımlar olmasını sağlamak açısından, kişilerin üslubuna da dikkat etmesi gerekiyor. Küfürlü paylaşım ve argo sözcüklere hiçbir şeklide yer verilmiyor. Kurallara uyulmaması durumunda hemen yazarların uyarılması sağlanıyor olduğundan, bu kalitenin de bu şekilde devam etmesi bekleniyor.

Yöneticilerin edindiği misyon sayesinde, Eski Defterler kalitesi kalıcı olacak.

Avukat, doktor, araştırma görevlisi ve mimar gibi meslek sahibi olan kişilerin aktif olarak yer aldığı sözlükte, kurallara riayet edilmesi için belirlenen yöneticiler var. Hem hedeflenen kitle hem de aktif olan kitle sözlük içinde belli bir seviyede paylaşımlar yaptığından bu kalitenin kalıcı olması sağlanacak. Kişilerin paylaşımları konusunda kimsenin rahatsızlık duymadığı, okumaktan keyif aldığınız bir platformda yazar olarak yerinizi almış olacaksınız. Siz de aynı kurallar çerçevesinde paylaşımlarınızı yaparak aktif olabilirsiniz.

Eski Defter Yazarı Olmak İster misiniz?

Kalitesini kanıtlamış olan bu sözlükte siz de yer almak ister misiniz? Güncel paylaşımlar yapmanız için oluşturulan bu sözlük, gelecekten günümüze bir iz taşıyacak. Elbette yazar olarak yer almanız halinde siz de paylaşımlarınızı kurallara uygun bir çerçevede yapacaksınız. Güncel paylaşımlar, deneyim ve tecrübelerin paylaşılması, bir konu hakkında doğru bilinen yanlışın açıklanması gibi aklınıza gelebilecek her türlü paylaşım olabilir. Sözlük yazarları başlık seçimi konusunda özgür olacaktır. Bu sayede aklınızda olan bambaşka bir konu için de sözlükte yerinizi almanız mümkün olabilir. Hem bunu göz önünde bulundurup hem de kalitesinden de emin olduğunuz bir platformda yerinizi almanız çok doğru bir karar olacak.

18+ yaş sınırı…

Kaliteli bir platform olmak, fikirlerin önemseniyor olması, yapılacak paylaşımlarda niteliğin düşmemesi açısından yaş sınırlaması getirilmiştir. Yazarların +18 yaş sınırlamasına uyması durumunda yazarlık başvurusu yapması sağlanır. Yaş sınırı dışında, sizlerin cinsiyeti ya da yaşadığınız şehir gibi kişisel durumlar önemsenmez. Tamamen özgür olacağınız bir sözlük olması açısından, sadece kaliteli bir ortamda olması gereken kriterlere bakılır. Bunun sağlanması halinde ise herhangi bir sorun çıkmadan paylaşımlarınızı yapabileceksiniz.

Başvuru için yazar ol botonu üzerinden işlem yapabilirsiniz. Üye ol, üyelik gibi sayfalardan direkt olarak yazar olabileceğiniz seçenekler verilecektir. Tüm bunların göz önünde bulundurulması durumunda, siz de kalitesinden ödün verilmeyen bir ortamda aktif olarak paylaşımlarda bulunabileceksiniz.

Uzun süre onaylar beklemeden siz de yazar olabilirsiniz…

Eski Defterler Yazarları Geleceğin Anı Defterini Oluşturuyor

Siz de anı defterinde bir parça yer alabilirsiniz. Elbette geleceğin anı defteri, günümüzden paylaşımları barındırır. Ancak geçmişte konuşulan ve sizin merak ettiğiniz konular hakkında da başlık açabilirsiniz. Tamamen sizin belirlemiş olduğunuz başlıkların yer alması sağlanacaktır.

Görsel paylaşımlar yaparak anı defterinde siz de yer alabilirsiniz…

Platform görsel paylaşımlar için de uygundur.

Dilerseniz tamamen paylaşılan bir görsel hakkında yorum almak adına da başlığınızı açabilirsiniz. Sözlük için belirlenen kayıt koşulları uygun olacaktır. Sizin rahat bir şekilde paylaşımlarınızı yapacağınız ve yıllar sonra baktığınızda dahi keyif alarak okuyabileceğiniz şekilde tutulur. Defter tutmanın, günlük tutmanın en güzel karşılığı 2020 sözlük anlayışıdır. En iyi sözlük olmasının yazar kalitesi, yönetici meslek grubu ile yakından ilgisi olduğunu söylemek mümkün.

Niteliğinden ödün vermeyen özgür yazar platformu Eski Defterler yazarlarını bekliyor.

http://eskidefterler.com/uye/kayit

'evimize ekmek götüremiyoruz'

eski defterler
Partisinin 7. Olağan Kongresi için Malatya'da bulunan Sayın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın esnafla diyaloğu dikkat çekti. Servisçi olduğunu belirten vatandaş Erdoğan'a, "İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz" dedi. "Bu bana çok abartılı geldi" yanıtını veren Erdoğan, "Keyif çayı bu. Bu çayı iç" diyerek çay dağıttı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dün “Evimize ekmek götüremiyoruz” diyen Malatya Minibüs ve Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, SÖZCÜ'ye konuştu. Erdoğan'dan "Bu bana çok abartılı geldi" yanıtını alan İnce, AK Parti üyesi olduğunu belirterek “Biz esnaf olarak orada şaşırdık, beklemiyorduk. Kırıldık, üzüldük” dedi.

kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/erdogan-ile-konusan-servisci-ak-parti-uyesiyim-kirildik-uzulduk-6098179/

mahkemenin tazminat kararına rağmen tek kuruş alamadılar

eski defterler
Türkiye'nin en büyük maden faciasının yaşandığı Manisa'nın Soma ilçesinde, 11 yıl önce yerin 350 metre altında kömür madeninde dinamit patlatılması sırasında meydana gelen kazada, madenciler Ali Kandemir iki gözünü, İdris Sarıkaya da iki ayağını kaybetti. Madencilerden Sarıkaya 2011 yılında sonuçlanan davada 126 bin TL, Kandemir ise 2015 yılında karara bağlanan davada 1 milyon 76 bin TL almaya hak kazandı. Ancak iki madenci de şirketin sürekli isim değiştirmesi nedeniyle tazminattan tek kuruş tahsil edemedi.

kaynak: https://m.finansgundem.com/haber/mahkemenin-tazminat-kararina-ragmen-tek-kurus-alamadilar/1309752

kuryenin yaşama ihtimali milyonda bir

eski defterler
İstanbul Çekmeköy'de bir adrese kargo teslimatı yapmaya giden kargo çalışanı, yardımcı olmaya çalıştığı kargo alıcısı tarafından dövülerek yoğun bakımlık edildi. Teslimat adresinin eksik yazılması nedeniyle ikameti bulamayan kargo çalışanı, alıcıyı arayarak kargo paketini şubeye götürmek yerine buluşup kendisine verebileceğini belirtti. Alıcı, buluştuğu kargo çalışanını sokak ortasında feci şekilde darp etti. Kargo çalışanı, kafasına aldığı darbeler nedeniyle beyin kanaması geçirdi, ameliyatının ardından yoğun bakıma alındı. Saldırgan ise serbest kaldı. Hastanede yaşam savaşı veren kargo çalışanı Mehmet Ali İbin'in acılı ailesi, serbest bırakılan saldırgan şahsın gereken cezayı almasını istediklerini belirtti.

kaynak: https://www.ntv.com.tr/amp/video/turkiye/kuryenin-yasama-ihtimali-milyonda-bir-saldirgan-serbest,GNzkAjhfw0-gAgfjhe8RwA

'özdağ'ın suçlaması böyle kolay olmasaydı'

eski defterler
İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, aynı partinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun Kazakistan-Türk İş Adamları Derneği (KATİAD) Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğunu, bu derneğin de FETÖ'cü olduğunu öne sürdü. Özdağ, bu açıklamaları yaparken, KATİAD'la ilgili kesinleşmiş yargı kararından, bu derneğin önceki dönem yöneticilerinden, hangi ünlü şirketlerin sahiplerinin de dernek üyesi olduğunu ortaya koyması yerinde olurdu.

kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/saygi-ozturk/ozdagin-feto-suclamasi-boyle-kolay-olmasaydi-6093911/

'herkes bir playstation'ı olsun ister ama herkesin alabileceği şeyler değil'

eski defterler
Bilal Erdoğan, cep telefonunda kullandığı uygulamalar için, “Mesajlaşma uygulaması olarak Bip ve Signal var. WhatsApp kullanmıyorum, herkeste olduğu için sizi ulaşılabilir kılıyor. Hala SMS kullanıyorum” dedi. Erdoğan, gençlerin teknolojik ürünlere ulaşım konusunda yaşadıkları problemin ne zaman giderilebileceği sorusuna ise “Herkes bir playstation'ı olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil” karşılığını verdi.

ibb başkanı pandemi toplantısına çağrılmadı

eski defterler
İBB Başkanı İmamoğlu pandemi toplantısına çağrılmadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında İstanbul'da yapılan pandemi toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çağrılmadı. CHP'den yapılan açıklamada "İstanbul'da vaka sayısının Türkiye genelinin %40'ına ulaştığı resmen açıklanırken, alınacak tedbirle ilgili yapılan toplantıya İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun çağrılmaması skandaldır" denildi.

'akşener beni hakan fidan ve hulusi akar'a sordu'

eski defterler
İYİ Parti'de "FETÖ'cü" tartışmaları büyüyor. Kendisi hakkında ithamlarda bulunan Milletvekili Ümit Özdağ'ı savcılığa şikayet eden İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu çarpıcı bir açıklama yaptı. Kavuncu; Genel Başkan Meral Akşener'in, Ümit Özdağ'ın "Kaynağım istihbarat" demesi üzerine, MİT Başkanı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan kendisi hakkında bilgi aldığını söyledi.

sonsuz sayfaları ile eski defterler

eski defterler
Online sözlük yelpazesinde farkını ortaya koyan Eski Defterler, kullanıcılarına yepyeni bir sözlük ortamı sunuyor. Bugüne kadar ki en iyi sözlük deneyimini yaşamaya hazır mısınız?

Güncel paylaşımlar ile internetteki arşiv olarak düşünebileceğiniz sözlükler, sizin de geçmişten bir not almanızı sağlıyor. Yıllar sonra dahi girip baktığınızda Eski Defterler sizi o günlere götürmeyi garanti ediyor. Hem yorumlarınızı yapabileceğiniz hem de yeni başlıklar açarak sizin de farklı fikirleri merak ettiğiniz bir ortam yaratılmıştır. Kaliteli paylaşımlar ile öğreticiliğinden ödün vermeden eşsiz bir sözlük hizmeti sunuyor. Yazarlar kısıtlanmadan, olması gereken kurallar çerçevesinde, özgür alanlarına müdahale etmeden yazabiliyor. Üstelik tüm sözlüklerden farklı olarak, en hızlı şeklide yazarlık başvurusu onayı veriliyor.

Eski Defterler Blog Sözlüklere Bakışınızı Değiştiriyor.

Hayal ettiğiniz blog sözlük ortamından bambaşka bir ortamda olacaksınız. Tamamen yazılarınızın özgür şeklide paylaşıldığı, başkasının özgürlüğünü kısıtlamadığınız ölçüde saygılı ve kaliteli paylaşımlarınız için saatlerce onay beklemediğiniz kriterler ile hizmet verilmesine dikkat ediliyor. Farkını kalitesi ve yöneticilerinin hızı, sorumluluğu ile de yakalayan Eski Defterler yazarları için her zaman en iyisini düşünüyor ve uyguluyor. Paylaşımlarınız için talepleriniz, sözlük içinde olmasını istediğiniz her ne varsa taleplerinize göre şekillenmesi sağlanıyor.

Yazarlarının fikrine her anlamda önem veren sözlük…

Fikriniz her şeyden önemli. Yazarlara gereken değerin verildiği, fikrini sunduğu anda karşıt fikirler için de bir kavga ortamı değil, seviyeli tartışma ortamı yaratan sözlük olarak tanınıyor. Hem platformun kalitesi hem de yazarların kalitesi ilk fırsatta göze çarpıyor. Siz de yazarlar arasına girerek, kaliteli paylaşımlarınızı seviyeli bir ortamda yapabilirsiniz.

Eski Defter 'En İyi Online Sözlük' Kriterlerine Sahip

Önemli olan en iyi online sözlük olmayı başarmak. Bu başarı, yazar memnuniyeti ile başlıyor. Sözlüğün geçmişten günümüze anı toplayıcıları, geleceğin miras biriktiricileri ne düşünüyor? Yazarların talepleri arasında her kriter, platformda uygulanarak memnuniyet sağlanmıştır. Gerek paylaşımların yapılması, gerekse paylaşımların okunması konusunda her bakış açısı için talepler göz önünde bulundurularak memnuniyet sağlanmıştır. En iyi olma kriterine sahip olan bir sözlük olduğundan, sizin de çekinmeden ve kalitesinde emin olduğunuz bir sözlükte paylaşımlarınızı yapmanız avantaj sağlayacaktır. En iyi online sözlük araması sonunda, Eski Defterler sonucuna ulaşmanızda; yazarlar, yöneticiler, okuyucular ve fayda sağlayan herkesin emeği var.

Argo Kelimelerden Uzak bir ortamda bilgi paylaşımı yapılıyor.

Özgür ortam, başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadığınızda aslında layığı ile sağlanmış oluyor. Yazarlar bunu bilerek hareket ettiğinde, her yaş grubundan okuyucu da düşünerek argo kullanmandan da kendisini ifade edebiliyor. Sözlük platformunun kaliteli üslubu olması, aslında yazarların da kalitesini gözler önüne seriyor. Eski Defterler arşivi, argo kullanılmadan oluşturulduğundan hem diğer sözlüklerden farklı hem de okuyucu kitlesinin geniş olduğu bir sözlük.

Bilgi veren içerikler sunuluyor.

İçeriklerin kalitesi, bilgi vermesinden anlaşılır. Gündem olan bir konunun da bilgi vererek paylaşılması sağlanabilir. Bunun için yalan olmayan, doğruluğu kanıtlamış olan şekilde paylaşım yapmak da kalitenin en önemli göstergeleri arasında yer almaktadır. Bunu bilerek siz de paylaşımlarınız için mümkün olduğunca didaktik olmasına dikkat edebilirsiniz. Eski Defterler öğretici paylaşımlar yapıyor. Bu sayede çok sayıda kişinin aynı zamanda diğer paylaşımları da merak ederek giriş yaptığı, sadece yazar yorumunu merak ettiğinden girip okuduğu bir online alan olmaya devam ediyor.

Geleceğin arşivinden sizin de payınız oluyor.

Arşiv olarak yıllar geçtikçe çok daha etkileyici bir alan olacak olan sözlükte, neden sizin de payınız olmasın? Geleceğin arşivi, sizin de paylaşımlarınızı yapabileceğiniz bir alan olmaya hazır. Anında başvuru işlemlerinin tamamlanması durumunda, siz de güncel konular ya da farklı başlıklar altında yorumlarınızı yapabilirsiniz. Gelecekte bir arşiv oluşturmak açısından online ağların kullanılması, son dönemde oldukça yaygınlaştı. Siz de bu ağın içinde yer aldığınızda kendinizi çok daha değerli hissedeceksiniz.

Görseller ile fikirlerinizi destekleme imkanı veriyor.

Yazarlar klavyesine güveniyor. Ancak bunun yanında yazarların kendisini daha iyi ifade etmesi, konuların çok daha anlaşılır olması açısından sunulan seçenekler de var. Nasıl mı? Eski Defterler görsel paylaşım izni var mı sorusunun yanıtı EVET. Görseler içerikler de platform tarafından destekleniyor olduğundan, kendinizi çok daha rahat ifade edebileceğiniz bir ortam sunulmuş oluyor. Kendinizi ifade edebilir, anında bu ortamda görseller ile açıklanmasını istediğiniz konu için diğer yazarlarında da yorumlarını alabilirsiniz. Seçim sizin.

Güncel Haberleri Yazar Yorumu ile Öğrenmeye Hazır mısınız?

Gündemi takip etmenin en objektif yanı sözlük olacak. Sebebi ise çok sayıda kişinin aynı başlık altında toplanarak, konuya farklı bakış açılarından bakarak yorum yapabiliyor olması. Sözlüğün haber verme özelliği, pek çok kişinin sözlüklerden kopamıyor olmasının en büyük sebebi. Gün içinde çok fazla online süre geçirmek, aslında gündemi takip etmek ve ilginizi çeken her olaya vakıf olmak açısından önemli. Güncel haberler veren Eski Defterler, ilgi duyduğunuz bir konu hakkında sizin de yorumunuzu alıyor. Bu son derece önemli olduğundan, aslında siz de öğrenmeye hazır olduğunuzda sözlük üzerinden başlıkları takip edebilirsiniz. Doğru haber kaygısı güden herkesin, objektif ve farklı bakış açıları ile haber sunma platformu olan Eski Defterler'de yerini alması gerekiyor.

Farklı bakış açıları, objektif ve dikkat çekici yorumları ile her şeyden haberdar olun!

Konu sınırlaması, kategori sınırlaması gibi bir durum yok. Bu sebeple gündeme dair öğrenmek istediklerinize farklı bakış açılarından, objektif ve dikkat çekici olacak şekilde haberdar olma imkanı bulacaksınız. Online olduğunuz süre boyunca aktif şekilde paylaşım da yapabileceğiniz bir ortam. Bir konu hakkında fikriniz varsa susmayı değil, konuşabileceğiniz bir ortamı arıyorsanız Eski Defterler sizin için en doğru seçim.

Paylaşımlarda Sizin de Payınız Olsun. ''Eski Defterler Yazar Başvurusu''

Benzersizliği ve kalitesi ile dikkat çekmeyi başaran sözlükte, neden siz de klavye tutanlardan olmayasınız? Fikriniz varsa ertelemeden söylediğiniz bir platform olduğundan, hiçbir şey için geç kalmamayı da öğreneceksiniz. Kendinizi geliştirmenin yanında, farklı bakış açıları ile farklı olayları da inceleme şansı bulacaksınız. En hızlı şekilde onay veren platform olduğundan, aslında başvuru işlemleriniz ile zaman kaybetmeyeceksiniz. Size değer veren ve görüşlerinizi önemseyen bir sözlükte yer almak için mutlaka üyelik işleminizi tamamlayarak, yazarlar arasında girmeniz önerilir.

Eski Defterler yazar başvurusu için 18+ kriteri yer alıyor.

Belirlenen kriter dışında, başvuru işlemlerinde herhangi bir sorun teşkil edecek husus bulunmuyor. Başvurunuzun hemen onaylanması, anında başlık açmak, anında yorum yapmak gibi nitelikleri kazandırıyor. Yönetici olma yolunda ilerlemek ise yazarlık konusunda elde ettiğiniz deneyimin akabinde olabilir. Sitenin kurallarını bilen yöneticilere ihtiyaç olması durumunda, başvurular aynı şekilde alınarak, objektif şekilde sonuçlanması da sağlanacaktır. Eski Defterler yazarlık başvurusu için bilgileriniz istenir. Genel anlamda kişisel bilgiler olduğundan ve bilgilerinizin saklı tutulacağı garantisi verildiğinden, endişe duymadan siz de yazar olabilirsiniz. Paylaşım yapmakta korkmayan, özgür platformda, istediğiniz konuşan bir yazar olmak için resmi internet sayfasından yazar başvurusu sekmesine girmeniz ile başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Aslında biz sonsuz sayfaları olan defterleriz. Herkese açık olan beyaz sayfalarımızı doldurmak ise hep birlikte tüm kullanıcılarımıza aittir.

https://eskidefterler.com'da bu defa farkı siz yaratın…


adalet bakanlığı'ndan nafaka önerisi

eski defterler
Boşanma sonrası kadınların ve çocukların mağdur edilmemesi için verilen nafaka konusunda yeniden düzenleme yapılması için geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanlığı ve parti grubunda toplantılar yapıldı. Adalet Bakanlığı nafaka süresini 6 yılla kısıtlayan bir öneri getirdi. Bakanlığın önerisinde, alt sınır da 2 yıl olarak öngörüldü.

özgür oluşum eski defterler

eski defterler
Özgür Yeni Oluşum: Eski Defterler

Özgür yazar sözlüğü Eski Defterler sizlerle. Geçmişten günümüze yorumu olan ve paylaşmak isteyen herkese açık bir platform. Her zaman fikrini söyleyen, özgür grupların arasında yer alacaksınız.
Tartışma ortamının kalitesi, Eski Defterler ortamının özgür olması ile sağlanıyor. Herkesin hakkının korunduğu, paylaşımlarda kalitenin sağlandığı, kontrollerin gerçekleştiği bir ortamda siz de yazabilirsiniz. Fikrinizi söylemek için geç değil. Farklı konularda yer almak, gündelik konularda fikir sunmak ya da gündem hakkında yorum yapmak için platform oluşturulmuştur. Pek çok sözlüğe rakip gösterilen platform olarak görülüyor. Yazar sayısının hızla arttığı, güncel konular kapsamında paylaşımların ise hızla çoğaldığı bir yer olmak üzere yoluna devam ediyor. Ücretsiz şekilde yazar başvuruları alınıyor ve hemen kişilerin fikir özgürlüğünden faydalanması için yazar olması da sağlanıyor.

Sözlü ve Görsel İçerikler ile Geçmişe Bir Not Bıraktığınız Platform

Online sözlükler, aslında geçmişe bir not. Dilediğinizde yıllar öncesinde kadar, farklı bir olaya kadar gidebileceğini bir platformdur. Çevrimiçi sunuluyor olmasının en önemli avantajı budur. Siz de yazdığınız bir entry için geçmişe gidebilirsiniz. Bunun için geçmişten günümüze bir platform olarak gösterilir. Siz de geçmişten günümüze bir not bırakabilirsiniz. Platform özgür bir çerçevede herkesin her konuda yorum yapması konusunda geliştirilmiştir. Açılan başlıklar hakkında sizin de fikriniz olabilir. Bunun dışında direkt olarak siz de bir başlık açabilir, belki de kimsenin dikkat etmediği ve aslında hiç unutulmayan bir olay hakkında fikrinizi sunabilirsiniz. İlgi alanlarına göre çok sayıda yazar olduğundan, bakış açınızı geliştirmek ve konu dağarcığınızı da farklı alanlarla genişletmek açısından tercih edebilirsiniz.

Sözlük içerikler paylaşabilirsiniz…

Açmış olduğunuz başlık üzerinden anında sözlü içeriklerin paylaşımını yapmak mümkün. Son derece kolay şekilde paylaşımların olduğunu göreceksiniz. Yazarlar tamamen istediği konuda, istediği şekilde bir paylaşım yapma özgürlüğüne sahip. Özgür bir platformda, siz de dilediğinizi, bir başkasının özgürlüğünü kısıtlamadan yazabilirsiniz.

Görsel içerikler paylaşabilirsiniz...

Online bir platform olmasının en güzel yazı, aynı zamanda Eski Defterler paylaşımları konusunda görsel içeriklerden de faydalanabiliyor olmak. Kendinizi daha iyi ifade etmek için içeriğinizde elbette görsellere de yer verebilirsiniz. Kolayca görselleri de ekleyerek paylaşımınızın son derece profesyonel bir şekilde yansıtılmasını sağlayabilirsiniz. Görsel içerik seçimi konusunda da tamamen özgür olacaksınız.

Eski Defterler Nasıl Bir Platform?

Özgür bir platform olduğu konusunda verdiğiniz kararın ardından, paylaşımlar hakkında bilgi almak açısından nasıl bir platform sorusunu sorabilirsiniz. Aslında yazarların paylaşımlarının olduğu pek çok platforma denk gelmiş olabilirsiniz. Ayırt edici özelliği ise yazarlarına daha hızlı geri dönüşler yapması ve memnuniyeti sağlaması. Kuralları sunması ve bu aşamada özgürlüğü kısıtlamaması. Tüm bunların bir arada olduğu platform için Eski Defterler diyebiliriz.

Gündem Konuşuluyor…

Evet, gündem konuşuluyor. Gündemde olan ne varsa, sizin de bir fikriniz var. Elbette sizin fikrinizi paylaşırken, farklı fikirleri de okumak isteyebilirsiniz. İşte tüm bunların bir araya toplandığını düşünün. Bu şekilde çok sayıda kişinin etkileşim halinde olması, pek çok kişinin pek çok konu hakkında ki fikrinin size ulaşması mümkün olacak. Bunu değerlendirmeniz durumunda siz de fikrinizi söyleyerek bakış açınızı da geliştirme imkanı bulacaksınız.

Geçmiş konuşuluyor…

Eski defterler için geçmiş bir miras. Online olarak kaydı tutulduğundan, dilediğiniz zaman unutmadığınız bir konuya da geri dönebilirsiniz. Üstünden ne kadar geçmiş olursa olsun, direkt olarak siz de o konuya ait yorumunuzu yazabilirsiniz. Merak ettiğiniz konular hakkında geçmiş üzerinden arama yaparak fikirleri de görebilirsiniz.

Eski Defterler konuşuluyor…

Elbette konuşulacak olan konular hakkında fikirleri yazarlar başlatıyor. Eski Defterler Yazarları açtığı başlıklar ile konuşulacak olan konu hakkında fikir veriyor. Siz de yazar olmanız halinde hem fikir sunmak hem de bambaşka bir başlık açmak konusunda özgür olacaksınız. Başlığın açılması ile sorunsuz bir şekilde kendinizi ifade ettiğiniz bir ortamda dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Tamamen özgür olacaksınız.

Eski Defterler Yazarlığı

Yazar olmak istediğiniz bir platform, size en iyi şekilde ortam sunuyor. Yazarlık için uzun uzun aşamalar gerekmiyor. Bunun için artık bu platformda yazarlığa rağbet oldukça fazla. Nasıl mı? Hemen her konuda fikir sunmak, açıklama yapmak isteyen kişiler, ücretsiz üyelik işlemi ile yazarlık konusundaki adımını atabilir. Yazarlık başvurunuz için yapmanız gereken, başvuru işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamak. Başvurun işlemlerinin hemen tamamlanmasından sonra ise yazar olarak dilediğinizi yapabilirsiniz.

Ücretsiz üyelik ile yazar olunabiliyor…

Eski Defterler yazarlık başvurusu son derece kolay. Bunun için üyelik işlemini yapmanız yeterli. Sizden tek istenen 18 ve üstü yaş sınırı kuralına uymanız. Diğer tüm aşamalar istenen bilgilerin verilmesi, kişisel detayların sunulması ile oluyor. Ardından aktif bir yazar olmak adına giriş yapmak yeterli oluyor. Giriş işleminin hemen ardından dilediğiniz an bir başlık açabilirsiniz. Açılmış olan bir başlık hakkında yorumunuzu da sunabilirsiniz. Gündem konusunda son derece aktif olan yazarlar olduğundan, anında bu alanda fikrinizi belirtmek istemeniz durumunda siteye giriş yapabilirsiniz.

Anında yazarlık onayı…

Sizin de yazı yazmanız fikir sunmanız için platform üzerinde anında onay veriliyor. Eski Defterler yazar başvurusu kapsamında yapılacak olan işlemin hemen ardından onay veriliyor. Bunun üzerine başvurunuz sonrasında yazı yazma hakkı da tanınmış oluyor. Giriş işleminden sonra enrty aç, entry paylaş gibi butonlardan işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. En hızlı şekilde işlemlerin tamamlanması durumunda, sorunsuz hareket edebilirsiniz. Yazarlık için başvurunuzun sonrasında ne kadar aktif olduğunuza göre diğer aşamalara geçmek, tanınan bir yazar olmak ya da direkt olarak yöneticilik için ilerlemek konusu size kalmış olacak. Aktif bir yazar için bu ve buna benzer pozisyonlar olacaktır.

Kuralları bilen bir yazar olarak sitede dilediğiniz gibi yazı paylaşabilirsiniz. Görseller ya da metin içerikleri ile fikrinizi sunmak konusunda özgür bir platform olduğundan, dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Memnun kalacağınız bir şekilde hareket edebilir, yazarlık için sunulan imkanları da kaçırmadan sitede yerinizi alabilirsiniz. Yeni bir platform olduğundan, bu alanda onay ve diğer aşamalar çok daha kısa sürecektir. Başvurunuzu yaparak, siz de yazar olabilirsiniz.

Eski Defterler Yöneticiliği

Yazılan yazıların kontrolü, yazarların açtığı başlıklar gibi her alanda yöneticilerin kontrolleri söz konusudur. Özgür olmanın beraberinde, kurallara uygun hareket etmek ve başkasının özgürlüğünü kısıtlamamak bu alanda önemlidir. Hiçbir zaman yazarlar kurallara boğulmaz; fakat yazılanların da kimse tarafından rahatsız edici olmaması açısından kontroller yapılır. Herhangi bir uyarı durumu olmaması, sizin kontrollü şekilde paylaşım yaparak, yasaklı olan durumlardan uzak kalmanız demektir. Bunun sağlanması halinde herhangi bir sorun yaşanmadan, kişinin aktif bir şekilde yazarlık yapması da sağlanmış olacak. Değerlendirip, siz de aktif bir yazar olabilirsiniz.

Yazar olmadan, kişinin sitede yönetici olması söz konusu değil. Bunun önemi, kişinin yazarlık yaparken, sitenin kuralları konusunda hakimiyeti de sağlamış olması. Hakim olacağı bir platform, direkt olarak kuralların bilindiği bir site üzerinden Eski Defterler yöneticilik başvurusu da yapılabilir. Aktif olma durumunuz ve paylaşımlarınızın bu aşamada incelenmesi söz konusu olacaktır. Ona göre karar verilecektir.

https://eskidefterler.com/uye/kayit


eski defterler açıldı

eski defterler
Eski Defterler Açıldı

Gündeme, geçmişe ve geleceğe dair her şeyin paylaşıldığı Eski Defterler açıldı. Yazarlara müjde! Özgür bir platformda yer almak istiyorum diyen yazarlar, tam da aradığı gibi bir platformda yer alabilir.

Web üzerinden yapılan görseler paylaşımları, metin içerikleri destekleniyor. Sizin paylaşım yapmak istediğiniz her konu hakkında açılan bir başlık ise Eski Defterler üzerinden fikrinizi söylemek için özgürsünüz. Hatta dilerseniz siz de başlık açabilir, aktif bir yazar olarak konuşulacak olan konuyu da siz belirleyebilirsiniz. Platformun açılmasından kısa bir süre içinde özgür ortam ve kaliteli paylaşımlar sayesinde çok sayıda yazar alınmıştır. Bu yazarlar arasında girmek istiyorum diyenlerden istenen ise ücretsiz bir şekilde üyelik işleminin tamamlanmasını sağlamak.

Sizi şaşırtacak bir hızda, siz de Eski Defterler yazarı olabilirsiniz.

Eski Defterler Güncel Paylaşımları

Siz de sitede günlük olaylar hakkında başlık açabilirsiniz. Kendi fikirlerinizin dışında pek çok kişinin de fikrini görmek için pek çok yorum okuyabilirsiniz. Size sunulan sistem üzerinden içerik paylaşmak son derece kolay. Dilerseniz metin içeriklerini aynı zamanda görseller ile de destekleyebilirsiniz. Web üzerinden yapılacak olan paylaşımların artık kısa süre içinde çok sayıda kişi tarafından ulaşılabilir olması, bu gibi platformların kısa sürede ön plana çıkmasını sağlıyor. Siz de siteye giriş yaparak avantajlı bir şekilde sitede aktif olarak yerinizi alabilirsiniz. Güncel paylaşımlar ile siz de fikir sahibi olacak, farklı bakış açılarından bakmak konusunda da profesyonel hareket edebileceksiniz.

Gündeme dair her şey…

Sağlık, ekonomi, magazin ve kişisel olarak her şey! Tamamen yazmak konusunda özgür olduğunuz bir platformda yer alacaksınız. Açmak istediğiniz başlıklar ile ilgili öncesinde araştırmanızı yapmanız yeterlidir. Dilerseniz farklı bir başlık açabilirsiniz. Bunun için arama motoru üzerinden açmak istediğiniz başlığın olup olmadığı konusunda kontrolünüzü de sağlayabilirsiniz. Bu sayede kısa süre içinde siz de farklı bir başlık ile sitede yer alma imkanı bulacaksınız. Giriş yaparak, siz de sözlük yazarı olabilirsiniz.

Eski Defterler Yazarları

Eski Defterler açıldı ve özgür bir platformda yazar olmak isteyen çok sayıda kişi hemen üyeliğini tamamladı. Çok sayıda yazar ile sitede paylaşımlar yapılıyor. Geçmişe dair merak ettikleriniz konusunda da anında fikrinizi sunmak üzere siz de başlık açabilirsiniz. Eski Defterler yazarları hem özgür hem de kurallar çerçevesinde, kaliteli paylaşımların oyuncusu. Tamamen kendi kalemleri olduğundan, özgün paylaşımlar ile sitenin de tercih edilir olmasını sağlıyorlar. Yazarların başarısı, siteye çok fazla yorum okumak için giren kişilerin olmasını sağlıyor. Sizin de yorumlarınız, fikirleriniz, açtığınız başlıklar çok sayıda kişi tarafından okunacak. Yazar olarak siz de yorumlarınızı site üzerinden kolayca yazabilirsiniz.

Özgün fikirler;

Her zaman özgün fikirler ile sitede yer allan yazarlar dikkat çekiyor. Konu başlığı seçimi konusunda dahi özgür olmak, çok sayıda yazarın arasından sıyrılmanız demek. Kendinizi göstermeniz, pek çok kişi tarafından yorumları okunan kişi olmanız özgür fikirleriniz ile olacak. Kurallar kapsamında siz de fikirlerinizi söyleyerek hem kalitenizi hem de platformun özgürlüğünü kanıtlamış olacaksınız.

Özgün biçim;

Sitede tamamen özgün biçimler yer alabilir. Eski Defterler yöneticileri, yazarları konusunda kurallar ile sınırlama yapmadan, genel anlamda kaliteli içerik üzerinden kontrolleri yapacak şekilde hareket ediyor. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda siz de özgün biçim üzerinden rahat bir şeklide paylaşımınızı yapabilirsiniz.

Kaliteli ve aktif yazarlar;

Kişilerin kurallar çerçevesinde hareket etmesi, özgürlüğün herkes için sağlanması demektir. Eski Defterler yazarları bunun farkında olduğundan, paylaşımlar konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Yazarların tamamen özgür şekilde hareket etmesini sağlar. Aktif olan yazarlar, çok sayıda paylaşımın olması, gündem konularının hemen başlık olarak yer almasını da sağlıyor. Bu sayede tüm yazarların da keyif alarak paylaşım yapacağı bir platform haline gelir.

Eski Defterler Başlıkları

Geçmişten günümüze, bugünden geleceğe… Yazmaya hazır mısınız? Örnekler başlıkları inceleyerek, siz de online sözlük hakkında hemen bilgi alabilirsiniz. Örnek başlıkları da inceleyerek platform hakkında objektif bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz yazarlar sekmesinden sitede yer alan yazarlar hakkında da bilgi alabilirsiniz. Detaylı şekilde yapılan bilgilendirme ile site hakkında meraklarınızın tamamen azalması sağlanır. Merak ettiğiniz bu platformda siz de heyecanlı bir yazar olarak yerinizi alabilirsiniz.

''Eski Defterlere Yazın Herkes Doğru ile Yanlışı Bilsin''

Doğru olan hakkında fikir olan herkes, Eski Defterler'e davetli. Çünkü doğrunun ortaya çıkması için pek çok kişinin fikrini anlamak, her bakış açısı ile yorumlamak önemli. Açılan başlıkta siz de yanlış olduğunu düşündüğünüz her ne varsa söyleyebilirsiniz. Hem kendinizi ifade edebileceğiniz özgür bir ortam hem de gündem konuları ile sizlere doğru bildiğiniz yanlışlar hakkında fikir veriyor. Doğru bilinen yanlışlar hakkında fikri olan herkes, bu platform üzerinden doğruyu yanlışı bilmeyi hak ediyor. Ücretsiz üyelik işlemi ile yazar olma hakkınız da olacağından, siz de yanlış olduğunu düşündüğünüz; geçmiş, bugün ve gelecek hakkında fikrinizi sunabilirsiniz.

''Ermanistan Rusya'dan ümidi kesti''
Dünyayı ilgilendiren meseleler hakkında da fikriniz olabilir. Dünya'da neler oluyor sorusunun yanıtı için sizin de bir fikriniz olabilir. Bu durumda yapmanız gereken, direkt olarak yazar olarak yer alarak sizin de bu alanda enrtyinizi oluşturmak. Hızlı bir şekilde onay işlemleri gerçekleşen bir site olduğundan, sitede yerinizi almak çok da zor olmayacak.

''Günde 10 bin vaka var açıklaması''
Evet, gündeme olan konular Eski Defterler başlıkları ile konuşulmaya devam ediyor. Bakıldığında son dönemin en çok konuşulan konuları arasında Korona virüs vakaları var. Türkiye'nin vaka sayılarında her geçen gün artış olmasının yanı sıra, vaka sayılarının açıklanmasında yaşanan olaylar bu durumu gündemden düşürmüyor. Yapılan her gün 10.000 vaka açıklaması ile pek çok kişi de gözleri sağlık bakanına çevirdi. Elbette bunlar da Eski Defterler yazarları tarafından görmezden gelinmiyor. Açılan bu gündem başlığı üzerinden siz de vaka sayılarına ilişkin fikriniz varsa söyleyebiliriz.

Özellikle gündemle ilgili başlıklar konusunda aklınızda olan ne varsa anında girip paylaşımınızı yapabilirsiniz. Kaliteli yorumlar, gerçek doğrular ile siz de fikrinizi söyleyin. Online sözlükler için son dönemde bu kadar yaygın olmasında ki en önemli sebeplerden biri, fikir paylaşılacak ortamların her geçen gün azalması. Kurallar ile sınırlandırılması… Özgür bir platform olarak bu site üzerinden herhangi bir sınırlama olmadan, başkalarının özgürlüğüne saygılı olunacak şekilde paylaşımlar alınıyor.

Eski Defterler Yazarı Olabilir miyim?

Yazar olmak isteyenlere müjde! Çünkü hem ücret ödemiyor hem de büyük aşamalardan geçmeden, uzun bekletmeler olmadan siz de başvurunuzu yaparak, anında yazar olabiliyorsunuz. Aktif bir yazar olmak ise sitede ilerleyerek, oluşan pozisyonlarda yer almanız demek. Yazar olmak için büyük koşul ve şartlar aranmadığından basit bir üyelik işlemi ile siz de sitede aktif olabilirsiniz. Sizin için sunulacak olan kurallar var. Yaş sınırlaması bunlardan biri. Kaliteli içerik ve tartışma ortamı sunmak açısından Eski Defterler yönetici kapsamında görev alan kişiler tarafından kontroller sağlanıyor. Yazar olmadan yöneticilik mümkün olmadığından, sitede aktif olarak yer almak adına ilk adımınız yazarlık olacak.

https://eskidefterler.com/uye/kayit

eski defterler ile ekşi sözlük

eski defterler
Ekşi Sözlük 'e Alternatif Sözlük: Eski Defterler
(bkz: şimdilik)

Her geçen gün online sözlüklere ilgi artıyor. Ekşi sözlük ile çok sayıda kişiye yayılma imkanı bulan online sözlük, günümüzde popülerliği Eski Defterler'e bıraktı.

Yazarlar artık hemen yazar olma başvurusunun onaylanmasını istiyor. Hemen yazmaya başlamak isteyen yazarlar için en önemli alternatif Eski Defterler. Başvuru işlemlerinin moderatörler tarafından hemen onaylandığı, yazı yazmak – başlık açmak için uzun uzun beklemelerin geride kaldığı bir sözlük. Peki, işlevi ne? Sözlük açılırken, misyon olarak neyi belirledi? Tamamen kaliteli paylaşımların yapılması için kuralların olduğu; ancak yazarların da kurallardan bunalmadığı bir platform olmasına özen gösterildi. Yazarların ve okuyucuların kişisel hakları düşünülerek, en özgür şekilde yazı yazılması sağlanıyor.

Özgür ve kaliteli bir platform olarak internette yerini almıştır.

Eski Defterler Nedir?

Öncelikle Eski Defterler nedir sorusunun yanıtı veriliyor. Online platformların yaygınlaşması ile online sözlüklere de ilgi arttı. Bunun yanı sıra, fikrini söyleyen, unutmayan, hatırlatan insan topluluğuna doğru yönelim yaşandı. Herkesin kendi fikrini sunma isteği, farklı fikirleri okuyarak bakış açısını geliştirmek isteği online sözlükleri popüler hale getirdi. Eski Defterler de bu platformlar arasında yer alıyor. Online olarak paylaşımların yapıldığı, yazarların toplumdan seçildiği, yöneticileri ile kontroller sağlandığı başarılı bir platformdur.
Hem geçmiş, hem gündem hem de gelecek yorumlarınız için ideal bir platform.
Eski Defterler unutulmayanların konuşulduğu yerdir. Anlattıkça farklı bilgilerin çıktığı, farklı kişiler dinledikçe farklı bakış açılarının gelişmesine imkan veren bir platformdur. Bunu yaparken herkesin kişisel hak ve hürriyetini de korur. Bunun için yöneticiler ile sizin okuduğunuzda hoşunuza gitmeyecek olan üslupların da daha siz görmeden, kaldırılması da sağlanır. Daima karşılıklı bir memnuniyetin olması için yazarı kurala boğmayan; ancak sınırların da belli olduğu, kaliteli bir yerdir.

Burada her şeyi konuşmak özgür!

En önemli özelliği, özgür bir kitle ile özgür bir anı defteri oluşturmak. Çünkü bu sözlük ile aslında ise eski defterlere gitme konusunda da son derece şanslı olacaksınız. Unutmayacak ve unutturmayacaksınız! Geçmişten günümüze gelen her ne varsa, bugün her ne yaşadıysak, gündem ne ise onun günler sonra hatta yıllar sonra da görülebileceği bir platform olmayı başarmıştır. Yazarların açtığı başlıklar üzerinden siz de aslında merak ettiğiniz konular hakkında bilgi erişiminin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Değerlendirip bu alanda siz de arama yapabilir, dilerseniz de yazar olabilirsiniz.

Eski Defterler Nasıl Kullanılır?

Online bir platform olan Eski Defterler için siz de aktif olmak mı istiyorsunuz? Bunun için yapmanız gereken çok basit. Eski Defterler ücretsiz üyelik ile aslında siz de fikrinizi sunabileceğiniz, başlıklar altında yer alabileceğiniz bir kullanıcı olabilirsiniz. Kullanıcı, aktif yazar olmak için yapmanız gereken üyelik işlemini tamamlamak. Resmi internet sitesinden başvurunun hemen onaylanacağını bilmelisiniz. Bu sayede anında siz de yazar olarak sitede yerinizi alacaksınız.

- Başlık Açma: Konuşmak istediğiniz konu nedir?
Gündem mi? Eski Defterler mi? Entry konusunda tamamen özgür hareket edebilirsiniz. Bunun için öncesinde başlık arama kısmından, daha önce açılmamış olan bir başlık ile siz de sözlükte yerinizi alabilirsiniz. Başlık açmak için aktif olduğunuz sayfa üzerinden butonu kullanmanız yeterli olacak.
Bir konu hakkında, başlık var mı diye kontrol ederek ardından istediğiniz başlığı açabilirsiniz.

- Açıklama Yapmak: Evet, beğendiğiniz bir konu hakkında sizin de fikriniz mi var? Yapmanız gereken sadece açıklama için girişi yaparak enter'a tıklamak. Yazılarınızın yayınlanması bu kadar kolay. Kontroller ve kurallara uygunluk her zaman denetim halinde olduğundan, tamamen açıklamanız için bir sorun olması durumunda gereken yapılacaktır. Sizin kurallar çerçevesinde hareket etmeniz, başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan olacak. En özgür platform olarak Eski Defterler'e anında üye olabilirsiniz.
Üyelik işleminin tamamlanmasından sonra istediğiniz başlık için entry girebilirsiniz.

- Aktif Yazar Olmak: Bu tamamen sizin elinizde olan bir durum. Eski Defterler yazar olmak üyelik işleminin sonunda sizlere sunuluyor. Bunu bilerek, aktif olabilirsiniz. Ne kadar aktif olduğunuz, site içinde ne kadar yer aldığınız, aktifliğinizin süresi gibi diğer hususlar yöneticiler tarafından incelenecektir. Ancak yazar olmak için ayrıca bir çaba sarf etmenize gerek kalmadan üyelik işleminin tamamlanmasını sağlamanız yeterlidir.
Başlık açarak, açıklama yazarak siz de aktif yazar olabilirsiniz.

- Yönetici Olmak: Sitede yönetici olmak da mümkün. Platformu yönetici olarak kullanmak istiyorum diyenler için, mutlaka öncesinde yazarlık deneyiminin olması isteniyor. Bu platformun kurallarına hakim olmak, tamamen platformu tanımış olmak açısından önemlidir. Bunu değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak siz de yönetici olarak da başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun gerekli incelemeleri yapıldıktan sonra onay verilip verilmeyeceği konusunda dönüş olacaktır.

- Yöneticiler Eski Defterler yazarları arasından seçilir.

Eski Defterler Üyelik Nasıl Olur?

Yazar olmak için üyelik işleminin gerçekleşmesi gerekiyor. Peki, üyelik işlemi nasıl olacak? Eski Defterler üyelik işlemi için herhangi bir ücret alınmıyor olduğundan, kolayca üyelik işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Üye kaydı oluşturmak için yazar ol butonu üzerinden hareket edeceksiniz. Ardından istenen kişisel bilgiler hakkında detayları sunmanız durumunda, hesabınızın açılması da sağlanacaktır. Bu şekilde hemen yazı yazmaya başlamanız sizin için büyük bir avantaj olacak.

Üyelik sırasında istenen bilgiler; lakabınız, mail adresiniz, parolanız, isim ve soy isim gibi bilgiler. Bunun yanı sıra cinsiyet, ve varsa davetiye kodu gibi bilgilerin de girilmesi ile direkt olarak hesap açma işleminin tamamlanması sağlanıyor olacak. Dilerseniz siz de bu aşamaları tamamlayarak hızlı ve kolay bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirin.

+18 yaş sınırı…

Üye olmak istiyorum diyen yazarlar için uyması gereken kurallar arasında yaş sınırı var. 18 yaşından küçük olan kişilerin platformda yer alması mümkün değil. Yazar olarak yer alamayacağınızı bilmelisiniz. Kurallar çerçevesinde olan yaş sınırına uygun hareket etmeniz istenmiyor.

Eski Defterler Gündem

Aktif olan yazarlar sayesinde en rahat şekilde gündemi takip etmeniz mümkün. Dünya gündemi, Türkiye gündemi için ekonomiden, gündelik olaylara, kişisel olaylardan, devlet meselelerine kadar her konuda yazmak için özgürsünüz. Tamamen başlık var mı yok mu diye kontrolleri tamamladıktan sonra, istediğiniz başlığı açarak dilediğiniz gibi yazabilirsiniz. Aklınızda kalan ve paylaşmak istediğiniz her ne olursa olsun, fikrinizi söylemek tamamen size kalmış. Açılan başlıklar için ne kadar giriş yapıldığı konusunda direkt olarak takip yapabilirsiniz.

Gündemi takip eden yazarlar ile Eski Defterler aktif kalmaya devam ediyor…

Fikrini söyleme platformu olarak gördüğünüzde, aslında siz de paylaşacak çok fazla şey bulabilirsiniz. Günlük bir fikrinizi, yorumunuzu mantıklı bir çerçevede anlatmak tamamen size kalmış. Sevdiğiniz yazarların entrylerini okumak konusunda da istekli olabilirsiniz. Okudukça yorumlarını beğendiğiniz kişilerin, farklı konular hakkında ki yorumlarını da merak edebilirsiniz. Farklı bir bakış açısı geliştirmek konusunda, çağın gerekliliklerine en uygun şeklide ortaya çıkmış olan bu platformda siz de yerinizi alabilirsiniz. Ücretsiz üyelik ve ardından yaptığınız paylaşımlar ile siz de bir konu hakkında yorumu merak edilen kişi olabilirsiniz. Eski Defterler yönetici girişi için ise bir süre yazarlık yapmanız gerekiyor.

https://eskidefterler.com/uye/kayit

'sözlük yazarı olacağım'

eski defterler
Sözlük Yazarı Nasıl Olunur?

İnternet çağı ile sözlük yazarı olma kavramı değişti. Sözlük yazarı nasıl olunur sorusunun yanıtı, tamamen günümüz güncel koşulları üzerinden verilecek.

Sözlük yazarı nasıl olur?

Aslında tamamen kişinin yazarlık konusunda kurallara göre hareket etmesi ve kendisini geliştirip, güncel tutması ile yazarlık yokuşunu hızla tamamlaması mümkün. Bunun için sunulan çok sayıda online sözlük var. En dikkat çeken, en çok tık alan sözlük üzerinden yazar olmak ile diğer sözlükler de yer almak hemen hemen aynı aşamaları kapsar. Sadece başvurunun çok fazla olduğu sözlüklerde moderatörlerin çok daha geç dönüş yapması söz konusu olabiliyor. Siz sözlük yazarı olmak için yeteneğinizin olduğuna inanıyorsanız, başvurunuzu yapın ve gerisini zaman bırakın. Süreç herkes için farklı olabilir.

Sözlük Yazarı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Sözlük yazarı olmak istiyorum diyen kişinin yapması gereken, belirlemiş olduğunuz sözlük için yazar başvurusu kapsamında aşamaları tamamlaması. Her sözlük için aşamalar hemen hemen benzerdir. Bunun için siz de fikrinizi söylemek, orijinal açıklamalar yapmak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru işlemleri online şekilde gerçekleşiyor. Herhangi bir şekilde zamanınızı almayacak bu işlem için sözlük yazarı olmak adına ilk adımınızı atabilirsiniz.

Sözlük yazarı başvurusu: Başvuru işlemleri için istenen bilgiler olacak. Mutlaka doğru bilgiler ile kişisel detayları vererek başvuru işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamalısınız. Herhangi bir sorun yaşanmaması açısından net şekilde bilgilerinizi paylaşmanız yeterlidir. Online sözlüklerde kişisel bilgilerin tamamen sizin izin verdiğiniz kadarı ile paylaşılıyor olması aslında sorun yaşamanızın önüne geçiyor. Bunu göz önünde bulundurarak kolay bir şeklide başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Hızlı bir şeklide başvurunun tamamlanmasından sonra dönüş yapılacaktır. Sonrasındaki aşamalar hakkında size bilgi verilecektir. İlk adımınızın sözlük yazarı başvurusu ile olacağını bilmelisiniz. Başvuru işlemleri konusunda tamamen doğal olarak, kişisel ve doğru bilgiler ile başvurunuzun tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Kısa süre içinde başvurunun tamamlanması, diğer aşamalara geçmeniz ve artık sizin de paylaşım yapabiliyor olmanız söz konusu.

Sözlük Yazarı Listesine Girmek

Sözlük yazarı olmak için belirlenmiş olan liste var. Başvurunuzun sonrasında onaylama sürecinin ardından diğer yazar başvurusu yapanlar ile aynı sıralamaya gireceksiniz. Sizin sonrasında vermiş olduğunuz cevaplar, site içinde ne kadar online kalmış olduğunuz gibi kriterler üzerinden sitede kaçıncı sırada olduğunuz değişecektir. Bunu kontrol ederek ve bu süreçte en iyi şeklide hareket ederek, listede ilk sıralara yükselme şansınız olabilir. Sözlükler için ne kadar eski olduğu, ne kadar çok yazar olduğu gibi hususlar direkt olarak sizin de ne kadar zaman içinde ilk sıralara yükselecek olduğunuz hususunu etkiler. Yolun başında olan bir online sözlük için çok daha hızlı bir şekilde yazarlık konusunda ilerlemeniz söz konusu olabilir. Tamamen başvurunuz sonrasında yazılanlar ile belirlenecek olan aşamalar tamamlanarak, sizin de yazarlar arasında yükselmeniz sağlanır.

Sözlük yazarı listesinde üst sıralama yükselmenin yolu nedir?

Belli bir yöntemi yok; ancak kişinin aktif olduğu sürenin fazla olması, yaptığı açıklama ve girişler için mantıklı hareket etmesi moderatörlerin gözünden kaçmayacaktır. Buna göre sıralama tamamlanacaktır. Sıralamanın zaman zaman yükselmesi, zaman zaman düşmesi hemen hemen herkesin başına gelen bir durum olduğundan, aslında bu hususta endişe etmeye gerek yok. Direkt olarak iyi bir sıralamadan giriş yapmak, en üst sıralara yükselmek mümkün olmadığından, emek vererek sözlük yazarları arasında ki sıralamanızı yavaş yavaş belirleyeceksiniz.

Sözlük Yazarlarından 'Sözlük Yazarı Olmak' İçin Öneriler

Sözlük yazarı olmak için yapmanız gerekenler konusunda, sözlük yazarlarından öneriler geliyor. Siz de yazar olmak istiyorum dediğiniz anda, bu alana emek vermiş olan ve tecrübeli olan kişilerin önerilerine göre hareket edebilirsiniz. Hem hızlı bir şekilde yükselmek hem de sözlükler hakkında bilgi almak açısından avantajlı olacaktır. Önerilere göre hareket eden ve yazar olma yolunda ilerleyen bir kişinin çok daha hızlı yol alacağı konusunda garanti veriliyor.

İşte sözlük yazarlarından tavsiyeler…

• Yeni Sözlükleri Tercih Edin: Önemli olan kendinizi geliştirmek ve bir konu hakkında konuşuyor, yazabilir, farklı fikirleri sunabiliyor olduğunuzu göstermek. Bunun için ne kadar hızlı bir şekilde sözlük yazarlığı konusunda adımınızı attığınız önemlidir. Yeni açılan sayfalar için çok daha hızlı bir şekilde yazar olma fırsatını elde edeceksiniz. Kontrollerin daha hızlı olması, yazarlık başvurularının çok daha hızlı onaylanması sebebi ile önerilen mutlaka sözlüklere hemen başvurunun gerçekleşmesi. Zaman kaybetmeden siz de yeni; ancak dikkat çekecek platformlarda yerinizi alabilirsiniz.

• Mantıklı Olun: Her zaman paylaşım yapmış olmak için yapılan paylaşımlar göze batar. Sizin her zaman biraz daha mantıklı hareket etmeniz önerilir. Sözlük yazarı olan kişinin mümkün olduğunca açıklamalarında mantıklı olması istenir. Açıklamalar için belirlenen anlatımın da mantık çerçevesinde olması gerekiyor. Zaman zaman esprilerin döndüğü platformlar için mantıklı ve başarılı bir yazar olduğu kanıtlanan kişilerin bu yola başvurması daha sempatik gözüküyor. Bu sebeple mantıklı hareket eden yazarlar arasında olmak önemli.

• Özgün Olun: Kendi farkınızı yaratmanız her şeyden önemli. Elbette kendi farkınızı yaratabileceğiniz başlıklar açmak, kendi farkınızı yaratabileceğiniz cevaplar ile yer almak önemlidir. Bunun için de özgün olmak her zaman ilk kriteriniz olsun. Yazarların paylaşımlarının farklı alanlarda görülmesi, farklı başlıklar altında benzer yanıtların olması aslında sizin de özgünlükten uzaklaştırır. Dikkat çekmek ön plana çıkmak isteyen bir yazar için de mutlaka özgün olmak önemli olacaktır.

• Genel Başlıklar: Popüler olan başlıklara yazmak yerine aslında biraz daha genel olan başlıkları tercih edin. Genel başlıklar altına yazılan başarılı yazılar ile daha popüler olmanız mümkün. Sizin ilk etapta kendinizi göstermeniz açısından mutlaka genel başlıklar sizin kurtarıcınız olacak. Bunu unutmadan başlıkları da ona göre belirleyerek yer almanız önemlidir.

• Aktif Olun: Ne kadar aktif olduğunuz da ilk etapta dikkat çekenler arasında. Yazarın kendisini göstermesi açısından aslında aktif olması önemlidir. Site yöneticileri tarafından da dikkat çekecek olan bu durum, sizin emek veriyor olduğunuzun da bir göstergesi. Bu sebeple aktif olmaya özen gösterin. Mantıklı yanıtlarınızı genel başlıklar altına yazın.
Verilen tüyolar ile sözlük yazarı olmak sizin için biraz daha kolay olacak. Hem kurallara göre hareket ederek hem de aldığınız bilgiler ile yazar olmak konusunda kapıların sizin için çok daha hızlı açılması sağlanır.

Popüler Sözlükler

Yazar olmak isteyen kişiler için popüler sözlük önerileri veriliyor. Artık geride kalan popüler örnekler arasında inci sözlük ve ekşi sözlük var. Yazar sayısı fazla olan, artık hemen hemen her konuyu da işlemiş olan bu sözlükler herkes tarafından biliniyor. Eski popülerliğini de yitirme yolunda olan bu sözlükler dışında, bu sözlüklere rakip olarak ortaya çıkan sözlükleri de tercih edebilirsiniz.

Eski Defterler sözlük yazarlarının yeni ilgi odağı…

Sözlük yazarlarının son dönemdeki uğrak yeri olarak gösterilir. Eski Defterler ile pek çok yazar, geçmişten günümüze kadar hala etkisi süren, olayların hala gündeme geldiğinde şaşkınlıklar yarattığı konular üzerinden yazıyor. İlginizi geçebilecek olan bu platform üzerinden de yazarlık başvurusu yapabilirsiniz. Seçim sizin.

https://eskidefterler.com/uye/kayit

0 /

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun